За корупційні правопорушення лише одна особа отримала реальне покарання, – прокурор області

За корупційні правопорушення лише одна особа отримала реальне покарання, – прокурор області
в Новини, Суспільство

Попри ще досить велику корумпованість органів державної влади, певні позитивні зрушення все ж таки є, відзначає головний прокурор області Сергій Овчаренко. Зокрема про це свідчить 108 проти минулорічних 53 розпочатих кримінальних проваджень за фактом вчинення корупційних правопорушень. 14 осіб, підозрюваних у корупції, було усунуто від виконання своїх службових обов’язків. 

 – Як позитивний момент можу навести справу проти працівників Соснівського райвідділу міліції, які в складі організованої злочинної групи займалися збутом наркотичних засобів. Наразі по цій справі триває судове розслідування. Окрім того було скеровано обвинувальні акти стосовно керівника управління агропромислового розвитку Уманської райдержадміністрації за вимагання хабара у сумі 10 тисяч гривень, начальника одного з відділень податкової інспекції Головного управління Міндоходів Черкаської області та інших, – розповів Сергій Овчаренко.

Також він відзначив, що на жаль, судова репресія поки не сприяє покаранню за корупційні правопорушення, адже до більшості порушників були застосовані або штрафи, або покарання у вигляді позбавлення волі з відтермінуванням його виконання і лише одній особі була призначена реальна міра покарання – 4 роки позбавлення волі.

Проте прокурор області сподівається, що незабаром ситуація докорінно зміниться, оскільки з лютого цього року вступили в дію зміни до законодавства, які за такий злочин як хабарництво не передбачають іншої міри покарання як позбавлення волі без відтермінування виконання вироку суду.