За минулий рік управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснило 463 перевірки

За минулий рік управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснило 463 перевірки
в Новини

Одним з основних напрямків діяльності Пенсійного фонду України є контроль за дотриманням суб’єктами солідарної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування вимог законодавства. В управлінні Пенсійного фонду України в Черкаському районі ці функції покладено на відділ контрольно — перевірочної роботи. Повідомляє прес-служба Черкаської районної державної авдміністрації

За 2015 рік здійснено 463 перевірки. Особлива увага приділяється перевірці документів для призначення (перерахунку) пенсій — це довідки про пільговий стаж, заробіток, документи, що підтверджують наявність стажу роботи. З цього напрямку за минулий рік проведено 264 перевірки. Нажаль, трапляються непоодинокі випадки, коли для призначення/перерахунку пенсії надаються підроблені документи з інформацією, яка не відповідає дійсності.

Так, протягом 2015 року були виявлені випадки, коли особи, звертаючись за призначенням пенсії надавали документи про стаж роботи, який під час проведення перевірок не підтвердився. До результатів проведених заходів можна віднести і той факт, що після перевірки документів надано 35 нових довідок про заробіток та 9 довідок про стаж роботи на пільгових умовах.

По фактах виявлених переплат та незаконного отримання пенсій страви були передані до правоохоронних органів. Ці особи повинні відшкодувати державі збитки у повному обсязі. Нагадуємо, що відповідно до статті 358 Кримінального кодексу України кримінальну відповідальність несе як особа, яка використала завідомо підроблений документ, так і особа, яка його склала чи видала.