За перший квартал цього року в Черкасах на пожежах загинули 6 осіб

в Новини Чергова частина

Протягом 1-го кварталу цього року в Черкасах трапилося 87 пожеж. Порівнюючи з аналогічним періодом минулого року, їх кількість збільшилася на 22%. На жаль, від вогню загинули 6 осіб, ще чотирьох вдалося врятувати завдяки оперативним діям пожежників.

Про це в студії «ВиЧЕрпно» повідомив начальник Черкаського міжрайонного відділу ДСНС України в Черкаській області України Андрій Хижняк.

За його словами, нині кількість пожеж невпинно росте, і рятувальники через профілактичну роботу постійно працюють над тим, щоб зменшити цей показник.

Окрім того, він розповів, із яких причин найчастіше виникають пожежі. В зимовий період — це необережне поводження з вогнем, неправильне облаштування пічного опалення, перевантаження електромереж тощо.

— Що стосується того ж пічного опалення, то постійно потрібно проводити профілактику, перевіряти стан печей, — зазначив Андрій Хижняк. — Є випадки, коли люди, які проживають самі, мають інвалідність і не можуть самі себе обслуговувати, не те що за цим слідкувати. Інші ж  ведуть аморальний спосіб життя і на таке взагалі не звертають увагу. Такі категорії — це більшість погорільців на даний період часу.

До того ж, уже почався сезон, коли починають спалювати суху траву. За словами Андрія Хижняка, це все досить небезпечно як для довкілля, так і для здоров’я людей.

— Часто буває так, що підпалили, залишили без догляду, піднявся вітер — і пожежа розповсюдилася на будинки чи громадські споруди і завдала значних збитків. За два останні тижні пожежно-рятувальні підрозділи почали виїжджати на виклики частіше, буває що й  близько семи-десяти разів на добу. І це лише Черкаси і район, — розповів Андрій Анатолійович.

При цьому додав, що в Черкаському районі був навіть випадок загибелі під час спалювання сухої трави — літня жінка спалювала бур’яни і не змогла вибратися з вогняного полону.

Аби попередити нещасні випадки, рятувальники постійно проводять рейди спільно з поліцейськими. Спочатку з порушниками проводять роз’яснювальну роботу, а потім складають адмінпротоколи. Однак, за словами Андрія Хижняка, розмір штрафів незначний, тому порушень набагато менше не стало.

— Ще раз закликаємо черкащан виносити зібране сміття на узбіччя, а не палити. Потім його заберуть. До речі, Служба чистоти непогано справляється з цією роботою, — зазначив він.

Можливо Вас зацікавить

Новини
В області ввели оперативний план для затримання вбивці Михайла Козлова
Новини
Правоохонці з’ясовують обставини смертельної стрілянини в центрі міста
Новини
Внаслідок стрілянини у центрі Черкас загинув місцевий бізнесмен (ФОТО, ВІДЕО)