За півтора року все опале листя в Черкасах планують переробляти на папір

в Новини

Декілька амбітних проєктів планують реалізувати на базі комунального підприємства «Екологія». Один з них — переробка опалого листя, яке звозиться з території Черкас на КП, на папір. Про це в студії «ВиЧЕрпно» повідомив заступник міського голови Черкас Руслан Ткаченко. 

— Ми вже спілкувалися з Валентином Фречкою, автором технології переробки опалого листя на папір (Валентин Фречка створив технологію виробництва паперу з падолисту ще школярем — ред.). На сьогоднішній день він чекає грантові кошти. В Житомирі, на базі картонного комбінату вони вже придбали обладнання і почали виробництво. Оскільки опале листя не можна утилізувати як звичайні тверді побутові відходи, було прийнято рішення його переробляти. З цього паперу ми зможемо робити пакети для торгових мереж. Це дуже актуально, оскільки уже незабаром поліетиленові пакети потрібно буде замінити на паперові. Ми вже провели перемовини з однією торговою мережею, щоб постачати туди ці пакети, — розповів чиновник.

Налагодження цієї процедури займе від року до півтора.

Також наразі розглядають можливість встановлення піролізних котлів на комунальному підприємстві та використання пізатронів, що дозволить спалювати органічні й неорганічні речовини без шкоди для навколишнього середовища.

— Це дасть нам можливість встановити електрогенератор, опалювати всі приміщення комунального підприємства, а на виході ми ще й матимемо масу, яку дробитимемо на фракції і передаватимемо тим комунальним підприємствам, які займаються благоустроєм міста. Фактично ми зробимо замкнутий цикл переробки сміття, — додав Руслан Ткаченко.

Також піролізний котел, який планують придбати, дозволить спалювати автомобільні покришки.

Можливо Вас зацікавить

Новини
У Золотоніському районі згоріло 3,5 гектари трави
Новини
Двом переселенцям виділили гроші на купівлю житла в Черкасах
Новини
На Умащині під час руху загорівся комбайн (ВІДЕО)