За виробництвом валової продукції сільського господарства Черкаська область посіла 2-е місце, – Олексій Павленко

За виробництвом валової продукції сільського господарства Черкаська область посіла 2-е місце, – Олексій Павленко
в Новини

Область розраховує зібрати не менший урожай, аніж торік. Про це сказав голова Черкаської ОДА на зустрічі з міністром аграрної політики та продовольства України Олексієм Павленком і місцевими аграріями. Урядовець перебував в області з робочою поїздкою, повідомляє прес-служба ОДА.

Посівну кампанію на Черкащині провели організовано. А ще – в оптимальні терміни. Це говорять як самі аграрії, так і керівник області.

– Ми посіяли 372 тис. га ярих зернових культур, 174 тис. га соняшнику, засадили картоплею й овочами 73 тис. га, – зауважує Юрій Ткаченко. – Хоч і маємо цьогоріч складну ситуацію. Значно здорожчало паливо, добрива, засоби захисту тощо. Попри це все, ми плануємо зібрати урожай зернових, не менший, аніж у 2014 році, тобто 3,7 млн тонн, також соняшнику – 450 тис. тонн, картоплі – 832 тис. тонн, овочів – 352 тис. тонн.

круглий стiл (4)~2

Водночас міністр назвав Черкащину важливим регіоном для українського аграрного сектора. Із місцевими сільгоспвиробниками говорив про перспективи галузі та її проблеми.

– Питома вага Черкаської області у виробництві валової продукції сільського господарства в січні-травні 2015 року склала 8,1%, – говорить Олексій Павленко. – За цим показником вона посіла 2-ге місце в Україні. Південні регіони уже жнивують. А Черкащина саме готується. Критично важливо – передбачити відповідну кількість пального. Технологічна потреба області на період збирання ранніх зернових і зернобобових 2015 року – 19 тис. тонн дизпалива та 6,3 тис. тонн бензину. Уже придбано майже 80% від необхідного.

На Черкащині аграрний міністр побував також на підприємстві «Золотоніські сади» та у Смілянському лісгоспі. Повсюди збирав пропозиції і обіцяв їх урахувати. Усе задля покращення роботи галузі.

Золотонiськi сади (6)

Золотонiськi сади (7)

Золотонiськi сади (2)