Заборона на прогулянки у парках та вилікувані від COVID-19: підсумки першого місяця карантину на Черкащині

Заборона на прогулянки у парках та вилікувані від COVID-19: підсумки першого місяця карантину на Черкащині
в Новини, Суспільство

Місяць тому в усіх установах та навчальних закладах Черкащини було впроваджено карантин через нову не тільки для нашої країни, а й усього світу хворобу – коронавірус. Станом на 14 квітня область продовжує жити в умовах карантину. Зокрема, цього місяця в Україні та області запрацювали суворіші обмеження, а також збільшилася кількість хворих на COVID-19. Втім, є гарні новини — 11 жителів Черкащини вже одужали від цієї хвороби. Про це і не тільки, читайте далі у підсумках від “ВиЧЕрпно”.

Географія поширення COVID-19 у Черкаській області

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 14 квітня на Черкащині підтверджено 105 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, серед яких 20 працівників медичних закладів. Загалом географія поширення захворювання в регіоні має такий вигляд: у Кам’янці — 43 осіб, Черкасах — 22 осіб, Черкаському районі — 2 особи, Городищі — 6 осіб, Смілянському районі — 5 осіб, решта хворих — в інших районах.

Зокрема, на COVID-19 захворів і народний депутат від 198-ого мажоритарного округу Черкащини Сергій Рудик. Востаннє він був присутній на засіданні Верховної Ради 17 березня. Наразі невідомо, коли саме він заразився коронавірусом.

За повідомленням, голови Черкаської обласної державної адміністрації Романа Боднара, 2 квітня в Умані було зафіксовано перший летальний випадок від COVID-19. Так, 47-річний хасид, який є громадянином США, прибув до Умані 11 березня. Чоловік мав важку супутню патологію, попри намагання лікарів надати медичну допомогу, не підпускав фахівців та не виконував необхідні рекомендації. Згодом у його дружини та шістьох дітей були відібрані зразки для дослідження. Результат також підтвердив захворювання на коронавірус.

178690

Окрім того, міський голова Умані Олександр Цебрій повідомив, що для паломників, які мають ознаки застуди, організовано чартерний рейс до Тель-Авіва.

Другий летальний випадок від коронавірусу стався 11 квітня. Тоді помер 73-річний пацієнт Черкаської міської інфекційної лікарні, який проживав в обласному центрі. Чоловік мав складну супутню кардіологічну патологію. До лікарні у тяжкому стані його було госпіталізовано 6 квітня.

Станом на сьогодні вже 11 жителів Черкащини видужали після інфікування коронавірусною інфекцією.

Географія поширення коронавірусу у світі

На сьогодні у світі інфіковані 1 850 966 людей. Такі дані зафіксовані на карті поширення COVID-19 gisanddata.maps.arcgis.com. До десяти країн, які мають найбільшу кількість хворих, потрапили: США – 557 тис. 590 осіб, Іспанія -166 тис. 831 особа, Італія – 156 тис. 363 особи, Франція – 133 тис. 670 осіб, Німеччина – 127 тис. 854 особи, Великобританія – 85 тис. 208 осіб, Китай – 83 тис. 135 осіб, Іран – 71 тис. 686 осіб, Туреччина – 56 тис. 956 осіб, Бельгія – 29 тис. 647 осіб.

У світі 114 тис. 269 осіб загинули від коронавірусу. Найбільше загиблих у США – 22 тис. 109 осіб, в Італії – 19 тис. 899 осіб, в Іспанії – 17 тис. 209 осіб, у Франції – 14 тис. 393 осіб та у Великобританіії – 10 тис. 612 осіб. По всьому світу 434 703 людини одужали.

Які райони Черкащини мають найбільшу кількість хворих на коронавірус

Фінансування, яке було виділено обласною та міською радами для боротьби із COVID-19

Депутати Черкаської обласної ради внесли зміни до бюджету і виділили три мільйони гривень на заходи, спрямовані на боротьбу із коронавірусом. Проте відразу після закінчення сесійного засідання у декого з депутатів виникли питання, на що саме будуть спрямовані ці кошти і які медзаклади області їх отримають.

За словами заступника голови Черкаської ОДА Юрія Лесюка, по області визначені медичні заклади, які є базовими для лікування коронавірусної інфекції — Черкаська міська інфекційна лікарня та інфекційне відділення в Умані. Це ті заклади, де є боксовані приміщення і можна розмістити хворих на COVID-19 таким чином, щоб не було контакту з іншими хворими.

Чиновник зауважив, що саме на ці лікарні першочергово спрямовуватимуть кошти з обласного бюджету для того, щоб забезпечити симптоматичне лікування. Кошти необхідні, щоб здійснювати закупівлю засобів індивідуального захисту для лікарів, які потрібно змінювати кожні чотири години.

00baf0e5f5f074f74473eeb777f34dd2

Варто зауважити, що близько 74 млн грн виділять у Черкасах на покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я для запобігання поширенню коронавірусу. Разом із повністю наповненим резервним фондом, загалом на боротьбу з Covid-19 буде спрямовано близько 100 млн грн. Кошти вдалося віднайти завдяки скороченню видатків у бюджеті розвитку за пропозиціями фракцій Черкаської міської ради. Зокрема, будуть скорочені видатки на капітальний ремонт деяких вулиць, навчальних закладів, будівництво мереж зовнішнього освітлення, будівництво контейнерних майданчиків, придбання спортивного інвентарю тощо.

Натомість буде придбано апарати ШВЛ, кисневі концентратори, пульсоксиметри, монітори пацієнта, дозатори лікувальних речовин, рентгенапарати та інше медичне обладнання, необхідне для надання допомоги хворим на COVID-19. Крім того, будуть придбані засоби індивідуального захисту (комбінезони, захисні щитки, захисні окуляри, респіратори, рукавички, маски) та дезінфікуючи засоби згідно із потребами, які визначили лікувальні заклади.

shvl

Зазначимо, що 36 депутатів міської ради проголосували, щоб медикам, які лікуватимуть хворих із лабораторно підтвердженим діагнозом коронавірусної інфекції в Черкасах, виплачували надбавку до заробітної плати. Її розмір складатиме 25 відсотків від окладу.

Як розповіла перед початком голосування виконувач обов’язків директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Надія Гетьман, на муніципальні премії в бюджеті спрямували близько трьох мільйонів гривень. Додатково для працівників міської інфекційної лікарні міська влада передбачила одноразові грошові виплати. Лікарі, зокрема, отримають 10 тисяч гривень, медичні сестри – 8 тисяч, молодші медичні сестри та інші працівники – по 4 тисячі.

На період коронавірусу доплачуватимуть черкаським лікарям, які працюватимуть із інфекційними хворими

Зміни в освітній галузі

Через неможливість проведення цьогорічного ЗНО відповідно до зазначеного терміну, було повідомлено про два можливі варіанти його проведення. Їх озвучила т. в. о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

У першому випадку, якщо учні повернуться за шкільні парти у травні, то основна сесія ЗНО відбудеться після 20 червня, а пробне ЗНО буде проведено у травні. У МОН розглянули й інший варіант розвитку подій. Так, якщо карантин продовжать після 24 квітня, учні повернуться до навчальних закладів лише у червні. У такому разі основна сесія ЗНО триватиме з липня і до середини серпня.

Любомира Мандзій повідомила, що якщо карантин усе ж буде продовжено, то вступну кампанію доведеться відтермінувати до середини жовтня. Вищим освітнім закладам доведеться переглянути терміни подачі документів. Вона також додала, що для студентів ВОЗ навчальний рік має завершитися вчасно. Екзаменаційні сесії мають бути узгоджені із навчальними закладами та проведені дистанційно.

У МОН озвучили два варіанти проведення цьогорічного ЗНО

Пані міністерка також зауважила, що через карантин на всій території України школярі із 4-их та 9-их класів не складатимуть ДПА цього року. Увесь матеріал, який учні мали опрацювати дистанційно, буде узагальнено та систематизовано з ними вже у навчальних закладах після карантину.

На виконання доручення директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергія Воронова провідними фахівцями галузі були розроблені навчальні відеоуроки, зокрема, для підготовки дітей до зовнішнього незалежного оцінювання. Переглянути уроки та перевірити свої знання можна за посилання: https://sites.google.com/view/distosvita. Головний освітянин Черкас пообіцяв, що уроки будуть постійно додавати, а інформацію оновлювати.

онлайн-курсы

Важливі рішення Уряду

Міністр соціальної політики Марина Лабезна повідомила, що відразу після того, як того Уряд прийме зміни до державного бюджету, пенсіонери зможуть отримати анонсовану одноразову допомогу у розмірі однієї тисячі гривень.

1 квітня Уряд прийняв рішення про підвищення рівня забезпечення пенсіонерів. Усі пенсіонери у віці від 80 років і старше отримали 500 грн. Ті пенсіонери, які отримують кошти на свої банківські рахунки, вже отримали виплати. Пані міністр також додала, що порядок фінансування цієї тисячі вже прийнятий Урядом. Найближчим часом депутати приймуть зміни до державного бюджету.

Черкащина - серед лідерів зі зростання середнього розміру пенсії

1 квітня Уряд також посилив заходи безпеки для боротьби з коронавірусом. Зокрема, під час карантину, який триватиме до 24 квітня (якщо не буде продовжений далі) на всій території України, серед внесених нових змін діятиме заборона на:

– перебування в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора;

– переміщення групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;

– перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх;

– відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;

– відвідування спортивних та дитячих майданчиків;

– проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування тощо.

Всі інші нововведення будуть опрацьовані з урахуванням пропозицій Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової та профільних міністерств та відомств.

106511-1_large

Чи зможе Україна витримати карантин

У світі вирує пандемія коронавірусної інфекції COVID-19. У зв’язку із цим в Україні та інших країнах світу було запроваджено жорсткий карантин. Народна депутатка України Ірина Геращенко розповіла «ВиЧЕрпно», що найбільше карантин б’є по малому і середньому бізнесу. Наразі всі країни світу потерпають від карантину та епідемії, а економіка знаходиться у певній турбулентності. Якщо інші країни мають велику фінансову подушку, то Україні треба подбати про економіку.

экон

Нардепка зауважила, що на період карантину необхідно заборонити штрафи та пені, якщо орендарі не можуть сплатити відповідний внесок. Очевидно, що в державному бюджеті необхідно передбачити кошти та створити податкові канікули, аби малий бізнес зміг витримати цей час. Необхідно також збільшити резервний фонд з безробіття, щоб люди, які зараз не працюють, могли отримувати заробітні плати.

Реклама