Забув, через який пункт пропуску: колишній голова КСУ Тупицький каже, що законно виїхав з України

Забув, через який пункт пропуску: колишній голова КСУ Тупицький каже, що законно виїхав з України
в Новини

59-річний колишній голова і екссуддя Конституційного суду України Олександр Тупицький вже пів року проживає в австрійському Відні як біженець і стверджує, що перетнув український кордон законно, як “звільнений від мобілізації”.

Про це йдеться в розслідуванні Української правди “Батальйон Відень”.

Журналіст УП зустрів Тупицького на вулицях Відня і розпитав про деталі проживання екссудді КС у столиці Австрії. На запитання, чому саме у Відні, Тупицький зазначив: “Ну, а яка різниця, Відень чи не Відень?… Ні, в мене нерухомості немає. Я знімаю квартиру”.

Хоча за інформацією журналістів “Радіо Свобода”, офіційно Тупицький український кордон не перетинав, сам він стверджує, що має відповідну довідку про звільнення від мобілізації (як суддя) і виїхав з України (через кордон з Угорщиною) законно, за сімейними обставинами. Хоча при цьому не пам’ятає, через який пункт пропуску виїжджав.

“Я перетинав кордон. У мене є довідка, про яку не говорять органи слідства, – довідка про те, що я не підлягаю мобілізації, тому я виїжджав, я вважаю, на законних підставах. А те, що чинили перешкоди мого виїзду органи ДБР, це їхнє питання”, – заявив ексголова КСУ.

Тупицький стверджує, що з ним “хотіли домовитися” і телефонували його адвокату.

“Щоб я написав заяву про звільнення з посади, і тоді вони дадуть мені можливість виїхати за кордон. Я на цю угоду не пішов… Більше того, у мене є довідка про те, що я пройшов угорський прикордонний контроль. Тобто я не якимись шляхами, невідомо як, з’явився тут, у Відні”, – пояснив він.

За словами Тупицького, він не пам’ятає, “який це був” пункт пропуску через кордон.

За версією ексголови КСУ, його дружина мала народити дитину (третю для Тупицького), і коли “йшли активні бойові дії”, вони “перемістилися на Західну Україну”.

“Там теж було небезпечно, і тоді там також Львів бомбили і було питання, чи в Ужгород виїжджати… І це ж народження дитини, і його ж не можна відтермінувати. У дружини були складнощі з пологами, і тому вона прийняла рішення поїхати і народжувати за кордоном. І тому, я вважаю, що я виконав свій не те що обов’язок. Я вважаю, що я мав так вчинити. Щоб не покинути ні дітей, ні дружину і виїхати разом із ними за кордон”, – сказав Тупицький.

Він кілька разів наголосив, що “не втік” від можливої мобілізації.

“Сьогодні у мене є троє дітей – уже інша є підстава”, – наголосив Тупицький.