Задля очищення річки у Дніпро випустили понад 30 тонн малька товстолоба (ФОТО, ВІДЕО)

Задля очищення річки у Дніпро випустили понад 30 тонн малька товстолоба (ФОТО, ВІДЕО)
в Новини, Суспільство

Понад 30 тонн дворічного товстолоба випустили протягом двох днів у Кременчуцьке водосховище. Учора – у селі Іркліїв у районі риборозплідника, сьогодні – у Черкасах біля річкового порту. Все для того, аби покращити стан Дніпра та посприяти у його розчищенні.

– Було зариблено 52 тонни за рахунок промислових рибалок, а учора і сьогодні ми  випустили 30 тонн товстолоба, які було придбано за кошти обласної програми по підтримці рибного господарства у Черкаській області, – відзначив начальник управління Державного агентства рибного господарства в Черкаській області Віктор Іванько. У першу чергу ми підселяємо товстолоба, який найкраще бореться із синьо-зеленими водоростями. Інших шляхів наразі просто немає.

zaryblennja-ivanko

– Усі ми бачимо, в якому критичному стані сьогодні знаходиться річка Дніпро. З кожним роком водорості починають цвісти все раніше, у цьому році практично наприкінці весни почався цей процес. Це пов’язано із незадовільним очищенням стічних вод, які потрапляють у Дніпро, – додав Віктор Михайлович.

Зариблення відбувається у рамках наукової програми, розробленої ще у 2017 році Інститутом рибного господарства з метою очищення річки Дніпро. У цьому році з обласного бюджету на зариблення виділили 1 млн грн, у 2017-2018 роках – по 2 млн грн.

– На умовах співфінансування 180 тисяч було направлено у Звенигородку, в село Неморож, де було зариблено їхнє водосховище, 820 тисяч гривень було направлено на зариблення акваторії річки Дніпро, – розповів Ігор Колодка, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

zaryblennja

Вага одного малька – у середньому 200 грамів. За рік він виросте до двох кілограмів. Запускають його в одних з найглибших місць Дніпра, тож виловити тут малька вкрай складно. Крім того, постійний нагляд за місцями підселення здійснює рибний патруль.

– Після того, як ми її випустимо, риба піде найкоротшим шляхом до фарватеру, потім шукатиме зимувальні ями, де заборонений вилов риби. Ми ж усіляко їх захищатимемо від браконьєрів, – розповів провідний державний інспектор Черкаського рибоохоронного патруля Дмитро Коломієць.

zaryblennja 3

Реклама