Законодавчих підстав для продажу кінотеатру «Україна» — немає, — директорка закладу Валентина Слуцька (ВІДЕО)

в Відео Культура Новини

На сьогоднішній день достатніх законодавчих підстав для продажу комунального підприємства «Кінотеатр «Україна» немає. Таку заяву в студії «ВиЧЕрпно» зробила директорка закладу Валентина Слуцька.

Нагадаємо, наше видання писало, що у цьому році Черкаська міська рада планує виставити на продаж КП кінотеатр «Україна». Про це заявив під час засідання сесії секретар Черкаської міської ради Юрій Тренкін. Таким чином, він пояснив, вони планують наповнити бюджет розвитку, який напередодні збільшили на понад 170 млн грн.

- Я вивчала це питання. Кінотеатр знаходиться у державному переліку демонстраторів, у державній мережі закладів культури. Це значна перепона (для продажу — ред.). І, думаю, невипадково робить це держава. Ми вже маємо приклади із дитячими садочками, приміщення яких свого часу продали, а тепер ми маємо проблеми. І таких прикладів ми можемо навести чимало, — відзначила пані Слуцька.

Наразі готуються зміни до Закону про культуру, спрямовані на розвиток закладів цієї мережі.

Що ж стосується теми продажу кінотеатру «Україна, то, за словами очільниці КП, про це говорять уже років 15 і кожного разу нове скликання депутатів намагається «оживити» це питання.

- Мабуть, це логічно, тому що в місті у нас залишився один комунальний кінотеатр, він знаходиться у прекрасному місці, в центрі Черкас, притягує погляди багатьох людей. Я розумію чому, і розуміють так само жителі міста. Я вважаю, що він повинен існувати, бо це єдиний комунальний заклад, ми не конкуруємо з приватними кінозалами. Ми зайняли свою нішу на ринку кінопоказу у Черкасах, багато проводимо безкоштовних заходів. З 2015 по 2019 роки — це постійна практика роботи кінотеатру. Ми не пропустили жодного показу українських кінофільмів, — зауважила Валентина Слуцька.

Фінансову підтримку кінотеатру міська рада почала надавати з 2015 року. Ці кошти, за словами директорки закладу, спрямовувалися виключно на заробітну плату та комунальні платежі.

- На розвиток ми отримали кошти  лише у 2015 році, це був ремонт покрівлі, яка була у жахливому стані. Я пам’ятаю, як у нас стояли відра… От тоді ми поремонтували покрівлю і частково систему водопостачання, — додала директорка кінотеатру «Україна».

Детальніше про це та інше дивіться у нашому відео:

KAYLAS_BC

Можливо Вас зацікавить

Відео
Голова партії «Слуга народу» озвучив імовірного кандидата на довибори по 197 округу (ВІДЕО)
Відео
«Невідоме про відомих»: голова Черкаської ОДА Олександр Скічко (ВІДЕО)
Відео
«Невідоме про відомих»: автогонщик Андрій Яроменко (ВІДЕО)