Замість звичних органів рибохорони на Черкащині діятиме рибний патруль

Замість звичних органів рибохорони на Черкащині діятиме рибний патруль
в Новини

Забезпечення належної системи контролю на водоймах – запуск рибного патруля є основою реформування рибного господарства. Без її запровадження не запрацює жодна з розроблених реформ, включаючи дерегуляцію, стимулювання інвестицій та аквакультури. 

«30 вересня Кабміном схвалена повна ліквідація органів рибоохорони в Україні і створення нового рибного патруля. Що в деталях передбачає ця реформа? Це рішучі і безкомпромісні антикорупційні заходи, завдяки їм ми отримаємо новий орган з якісно-іншими принципами і стандартами роботи. В першу чергу, це новий персонал, відібраний на основі відкритого конкурсного відбору, люди, незаплямовані корупцією. З високою мотивацією, ті, хто по-справжньому вболіває за галузь. Це сучасне технічне оснащення та системи моніторингу, кращий закордонний досвід» – зазначив Голова Держрибагентсва України Ярема Ковалів.  

За словами Коваліва, загальна чисельність персоналу в новому рибному патрулі буде меншою, проте кількість оперативних співробітників збільшена із сьогоднішніх 500 інспекторів до 800-1000 рибних патрульних. Завдяки оптимізації  держава зможе підняти заробітну плату інспекторам із сьогоднішніх 1,5 тисяч до 4-6 тисяч гривень.

Слід зазначити, що 21 жовтня 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 840 про внесення змін у додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 р. № 85, якою визначив граничну чисельність працівників апарату та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, а саме: Держрибагентсва – 1494 працівників замість раніше 1795 працівників.

«В новому рибному патрулі адміністративного персоналу буде менше, а реальних оперативників «на воді» – вдвічі більше» – заявив Ярема Ковалів.

більшість країн,  що проходили реформування. Зокрема,  під час реформи правоохоронних органів у Грузії з 85 тис. співробітників за перші 2 роки звільнили 75 тис., загальна чисельність правоохоронців у Грузії сьогодні – 26 тисяч, при цьому якість сервісу і правоохоронної функції значно підвищилася.

Ярема Ковалів зазначив, що навіть з новим персоналом, але без хороших човнів та іншої техніки, а також необхідного забезпечення паливно-мастильними матеріалами рибний патруль не зможе показати високі результати, тому Держрибагентство активно працює із іноземними донорами задля залучення фінансування на їх придбання.  Також ведуться переговори щодо залучення європейських експертів до освітньої підготовки рибного патруля.

«Ми хочемо навчити наших нових патрульних сучасним методам роботи. Тому, вже в новому рибному патрулі, в першу чергу, в Києві та Київській області, де буде перший запуск, буде також закуплено сучасне нове обладнання. Ми залучили і зараз ведемо активні переговори з європейськими країнами для того, щоб наші працівники могли там пройти навчання, а працівники європейських країн поділилися з нами досвідом. Перший обмін досвідом  відбудеться найближчим часом  під час проведення семінарів в Румунії. Активно співпрацюємо в цьому напрямі з Естонською Республікою та Норвегією» – додав Ярема Ковалів.