Замовив в фсб росії зброю та засоби ураження: СБУ Черкащини попередило на території регіону диверсію (ВІДЕО)

Замовив в фсб росії зброю та засоби ураження: СБУ Черкащини попередило на території регіону диверсію (ВІДЕО)
в Відео, Війна, Новини

За виправдовування або заперечення агресії російської федерації в Черкаській області відкрито вже 40 кримінальних проваджень, по 22 з яких уже оголошено підозру, а 15 – скеровано до суду. Шести особам наразі винесено обвинувальні вироки, проте вони ще не вступили в законну силу.

Це відносно нова стаття Кримінального кодексу України, ухвалена після початку повномасштабної війни росії проти України, повідомив у студії “ВиЧЕрпно” керівник Управління СБУ в Черкаській області Юрій Погасій.

– Наприклад, це колишній військовий Генштабу ЗСУ, який служив, приймав присягу, це колишній працівник поліції, це п’ять вимушених переселенців. Також спільно з поліцією виявлено 9 колаборантів. У чотирьох випадках оголошено про підозру. За статтею 111 Державна зрада розслідується 5 кримінальних проваджень. Це стосується випадків передачі ворогу важливої інформації – фото, відео (фіксація – ред.) органів влади, правоохоронних органів, блокпостів, розташування Збройних Сил України. Зокрема, у двох випадках особам оголошено про підозру, а одне кримінальне провадження направлено до суду.

У одному випадку нам вдалося убезпечити жителів регіону не тільки від передачі цієї інформації… Він (диверсант – ред.) замовив в фсб зброю та засоби ураження для скоєння диверсії. Нам вдалося попередити (диверсію – ред.), – розповів Юрій Погасій.

Також за ст. 109 і 110 (Дії, пов’язані із насильницькою зміною конституційного ладу, або дії, спрямовані на порушення територіальної цілісності України) за матеріалами Управління оголошено про підозру чотирьом жителям Черкащини, які в Інтернеті поширювали відповідні заклики. Одне кримінальне провадження скеровано до суду.

Що стосується бойовиків, які служили в так званих ЛДНР, то чотирьом з них винесені судом заочні вироки за матеріалами Управління СБУ в Черкаській області.

Усю розмову з Юрієм Погасієм можете переглянути нижче: