Засновниця МГО “Книжковий маестро” Людмила Фіть презентувала власну книгу

в Культура, Новини, Фото

Сьогодні, 2 квітня, в друкарні ПП “Чабаненко” очільниця молодіжної громадської організації “Книжковий маестро”, доцент кафедри видавничої справи, редагування та теорії інформації ЧНУ ім. Б. Хмельницького Людмила Фіть презентувала свою монографію “Книжкова справа в Черкасах 1878-1920 рр.”. Презентація відбувалась у формі “Мандрівки в часі”, де присутні могли послухати та поринути в книжкову справу кінця XIX – початку XX століть.

phit3phit4Авторка почала захід із розповіді про своє дитинство та юність. Зокрема, черкасці дізнались, що Людмила Володимирівна родом із Запорізької області і переїхала до Черкас тільки в дошкільному віці.

Відразу викладачка зазначила, що тему дослідження для своєї дисертації вибирала не сама, а з допомогою керівника кандидатської дисертації – Миколи Тимошика, який досліджував книжкову справу по всій Україні. Матеріалу по книгодрукуванню в Черкаської області якраз не вистачало, тому Микола Тимошик запропонував саме цю тему Людмилі Фіть.

– Працювала я над книгою протягом 5-ти років. І всі до кого я зверталася, як в Києві так і в Черкасах, не вірили, що ця справа буде успішна. Мені відразу казали, залиш цю справу, адже матеріалів практично немає, – розповідає керівник “Книжкового маестро”.

phit5Простимулювало авторку все ж таки видати книгу, те що побачила у паризькому музеї. А саме, як французи вміють розповісти про історію свого краю.

– А от в музеї книги і друкарства в Києво-Печерській лаврі про історію книговидавництва в Черкасах немає жодного слова. Але ж цей період не випав із історії. Це був своєрідний крик душі, – наголосила Людмила Володимирівна.

При підготовці книги авторка працювала в Київському та Черкаському архівах та відділах рукописних фондів Національної бібліотеки України ім. В. Вернадського та інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України.

phit6Почули присутні і про історію Черкас кінця XIX – початку XX століть. Черкаський краєзнавець, історик Сергій Ганницький розповів про  економічний розвиток різних частин міста. І додав, що саме євреї сприяли економічному розвитку Черкас, зокрема розвитку підприємств та друкарень.

phit7Видавець книги Юлія Чабаненко сказала, що для неї це видання – антистресовий засіб. Тому, що зараз для видавців 2015 рік важкий із-за значного подорожчання паперу, а в книзі Людмили Володимирівни  чітко написано, що у XX століття також були нелегкі часи для книгодрукування, але попри все книги продовжували видавати.

phit8Також Людмила Фіть розповіла про потужне черкаське видавництво “Сіяч” та результати його діяльності. Видавництво друкувало книги виключно українською мовою. Працівники видавництва дуже вдало  заохочували купувати саме їхні книги, адже на кожному виданні зазначали про надруковану та плановану продукцію.

phit1Протягом презентації присутні побачили відео, в якому  показано, як створювалися книги в тому часі, складаючи для кожної сторінки букви зі свинцю.

У кінці заходу книголюби змогли спробувати себе у ролі видавців XIX століття і скласти речення з дерев’яних та залізних букв. Чекащани склали “Аню, радій є № 255” та “Юлі добре”.

phit9phit10phit11Традиційно всі бажаючі змогли придбати книгу з автографом автора.

Реклама