Завдяки перемогам черкащанину, у Черкасах відбудеться Чемпіонат Європи з Шотокан карате

Завдяки перемогам черкащанину, у Черкасах відбудеться Чемпіонат Європи з Шотокан карате
в Новини

Не так давно перелік Заслужених майстрів спорту України на Черкащині поповнився 24-річним черкаським каратистом Олександром Науменком. Та він не перестає дивувати новими здобутками. Одним із таких стало право на проведення у Черкасах Чемпіонату Європи з Шотокан карате.

Це право українські спортсмени, серед яких — і черкащанин Олександр — завоювали на престижних міжнародних змаганнях.

Олександр Науменко — випускник, а нині аспірант Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Найпочесніше в Україні спортивне звання стало достойною окрасою Олександрових титулів, серед яких — майстер спорту, володар двох срібних нагород Чемпіонату світу 2008 року, чемпіон світу з Шотокан карате в 2010 році (Польща), 2012 (США), переможець змагань у 2013 році (Польща) та 2014 (Португалія). У цьому році спортсмену не вдалося привезти чергове звання чемпіона світу з ПАР, однак цей чемпіонат для нього все одно став більш ніж вдалим. Здобуток Олександра Науменка — три срібні медалі, дві з яких — індивідуальні й одна — командна.

Зараз Олександр Анатолійович, син президента Федерації Шотокан карате України Анатолія Науменка, пробує себе у ролі тренера.

Він має серед маленьких вихованців чемпіонів Європи, призерів престижних змагань. Черкаський каратист тренує прикордонників, які проходять підготовку в навчальному центрі молодших спеціалістів Держприкордонслужби «Оршанець». Це — його благодійна допомога Збройним силам України.
Олександр навчається в аспірантурі ННІ фізичної культури, спорту та здоров’я Черкаського національного університету. Планує викладати на новоствореній військовій кафедрі в рідному університеті — вже отримав таку пропозицію.

Дуже любить свій вид спорту. Каже, що специфіка тренувань виховує високі моральні якості у спортсменів, вони не сприймають насильства і несправедливості. Саме тому йому більше подобається працювати з маленькими вихованцями. Адже вони, розвиваючись під впливом цієї філософії, ніколи не застосують своєї майстерності на шкоду людям.

Олександр мріє, аби його вид спорту став олімпійським. І це — цілком реально, адже саме українську збірну з Шотокан карате останнім часом відправляють на престижні змагання. Та це — в перспективі. А поки що Олександр як член Федерації Шотокан карате та член оргкомітету займатиметься організацією в Черкасах Чемпіонату Європи з карате.

— Це — шанс для українських каратистів, у яких нема коштів на чемпіонати за кордоном, позмагатися з титулованими спортсменами, — каже Олександр.

Тому він сподівається на сприяння з боку влади та благодійників.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького