Завтра представники культурної сфери Черкас говоритимуть про свої проблеми

Завтра представники культурної сфери Черкас говоритимуть про свої проблеми
в Новини

16 жовтня о 12:00 у декораційній залі Черкаського музично-драматичного театру відбудеться прес-конференція за участі представників колективу театру, Спілки письменників та Спілки художників.

Насамперед, на прес-конференції буде оприлюднено для широкої громадськості  Відкритий лист-звернення до Президента, Прем’єр-міністра, Міністра культури та очільників місцевого самоврядування Черкас та області. Лист підписали близько п’ятиста осіб: громадськість, діячі культури та мистецтва, і не лише з Черкас. В разі відсутності відповіді і позитивних дій з боку адресатів, митці готові до акцій протесту.

Також у пошуках виходу з критичної ситуації митці звернули свою увагу на кандидатів до місцевих органів самоврядування – у їх передвиборчих програмах звучить багато соціальних обіцянок, проте практично не чути бачення розвитку регіону в сфері культури, мистецтва – всього, що мало б нести для майбутнього покоління і утверджувати сьогодні ключові цінності, національні орієнтири.

Саме культура, розгалужена мережа дозвілля і  роблять місто й область благополучними, а регіон – інвестиційно привабливим.

Тож на прес-конференції учасники також покажуть журналістам лист-запит, який буде розіслано по виборчих штабах партій та кандидатів на посаду мера Черкас. До середи 21 жовтня митці спробують отримати від політиків, які претендують представляти інтереси громади у місцевій владі, їх бачення вирішення гуманітарної кризи у Черкасах та області. За отриманою інформацією у четвер, 22 жовтня, на прес-конференції буде оприлюднено, як бачить майбутня влада культурне майбутнє Черкащини.

Принагідно учасники майбутньої прес-конференції наголосили, що публічної підтримки жодній політичній силі не допускається.

Учасники прес-конференції:

Роман Бурлаков – провідний економіст Черкаського академічного обласного українського  музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка, заступник Голови Правління благодійної організації «Благодійний фонд  «Черкаський театр»;

Наталка Ридванецька – художник з костюмів Черкаського театру;

Людимла Шилімова-Ганзенко – член Національної спілки художників України;

Тетяна Куліш – старший викладач Черкаського державного технологічного університету, голова профспілкового комітету  кафедри  Дизайну;

Представники Національної спілки письменників України.