Збірна України, Чемпіонат світу й тренування в умовах війни: танцівниці черкаського колективу здобули 12 нагород на міжнародних змаганнях (ВІДЕО)

Збірна України, Чемпіонат світу й тренування в умовах війни: танцівниці черкаського колективу здобули 12 нагород на міжнародних змаганнях (ВІДЕО)
в Відео, Новини, Спорт

Вони юні, амбітні, працелюбні й талановиті: вихованки Народного художнього танцювального колективу «Вікторія» живуть своїм хобі й завойовують призові місця на Чемпіонатах світу.

Журналісти видання «ВиЧЕрпно» поспілкувалися з тренеркою танцювального колективу Вікторією Сухенко та її підопічними, а також змогли побачити процес підготовки юних спортсменок.

– Наш колектив створено достатньо давно. Нам уже більше 25 років. У нас займаються дітки з трьох рочків. Вони тренуються, ростуть, розвиваються, а потім виходять на сцени великих конкурсів і світові арени, – розповідає керівниця колективу Вікторія Сухенко.

Гасло колективу «Вікторія» – «універсальний танцівник». Діти розвиваються фізично та готують номери в різних стилях.

– Я хочу, щоб для дітей цей колектив став сім’єю, домом. Щоб коли вони виростуть, у них були прекрасні спогади про дитинство, – розповідає тренерка.

Старші учасниці колективу займаються танцями вже досить давно. Анастасія Зеленько у цьому виді спорту вже дев’ять років.

– Я танцюю з першого класу. Спершу це було просто для здоров’я, а далі це стало справою мого життя. Це натхнення, рух, енергія, – ділиться емоціями учасниця колективу Анастасія Зеленько.

На двадцятий Чемпіонат Світу IDF, який проходив у місті Пула, Хорварія, танцівниці колективу «Вікторія» поїхали в складі збірної України.

Попередні два роки цей чемпіонат не проводили через пандемію. Тому цього року, не зважаючи на всі складнощі, представники нашої країни взяли участь у змаганнях.

– Ми готувались дуже напружено, кожного дня були тренування. Хотіли з гідністю представити нашу країну, – говорить учасниця колективу Софія Куценко.

За перемогу в різних стилях змагалися представники одразу дванадцяти країн.

– Я дуже вдячна організаторам чемпіонату. Для українських учасників зробили великі квоти. Більше того, у знак поваги до нашої країни, російська збірна не була допущена до змагань, – коментує Сухенко.

До чемпіонату діти готувались максимально старанно та завзято. Через війну, як розповідає Вікторія Сухенко, члени української збірної знаходились по різних точках світу. Тому тренування проходили навіть онлайн, а на самі змагання українські учасники їхали з Німеччини, Голландії та інших точок світу.

Танцівниці колективу «Вікторія» свої номери підготували за два тижні. Дівчата показали декілька командних номерів та сольні виступи.

Черкаські спортсменки Мілена Петрунь, Анастасія Зеленько, Марія Головатенко, Софія Куценко, Вікторія Пантелеєва, Юліана Ласкава та Єлизавета Фоміна здобули 12 призових місць у різних категоріях. Серед них – дві золоті за командні виступи.

– Судді не знали, представники якої країни зараз на сцені. У них був лише номер команди. Наша композиція «Війна у мені» зайняла перше місце, – згадує Вікторія Сухенко.

У цьому номері колектив хотів передати всі емоції, які переповнюють зараз не тільки представників української збірної, а й весь народ в цілому.

– Ми дуже боялися. Я бачила інші команди. Це й Англія, і Хорватія, і Угорщина, і Німеччина. Це дуже технічно сильні команди. Але наші діти настільки емоційно передали наш стан, що просто вирвали у всіх перемогу, – коментує тренерка.

Найменшій учасниці чемпіонату Єлизаветі Фоміній на момент змагань було п’ять років. В одній із дисциплін черкаська спортсменка посіла третє місце. Своїх емоцій дитина не приховує, із захопленням згадує змагання та впевнена, що це лише початок.

– Мені вже шість років. Танцями займаюсь рік. Мені дуже сподобалось на чемпіонаті, поїду ще, – мріє Ліза.

Бабуся дівчинки Тетяна Шишко, яка і привела Лізу в колектив, розповідає, що дитина дуже захоплена танцями:

– Тренування для неї – стимул. Вона знає, що треба робити все правильно, щоб піти танцювати.

Натхненні прикладом своєї наставниці, юні танцівниці теж пов’язують своє майбутнє з тренерством.

– Я думаю, що змогла б бути тренером у майбутньому й тренувати дітей. Хотілося б мати свій колектив і декілька танцювальних  груп, – говорить танцівниця Мілена Петрунь.

Реклама