Здорове харчування чи “геноцид дітей”: як запроваджують нове меню в черкаських школах та садках (ВІДЕО)

Здорове харчування чи “геноцид дітей”: як запроваджують нове меню в черкаських школах та садках (ВІДЕО)
в Відео, Новини, Освіта і наука

У Черкасах із 1 січня запровадили нове перспективне меню для дитячих садків та шкіл. У соціальних мережах батьки дітей активно обговорюють зміни в харчуванні, зокрема, зменшення солі й цукру в стравах. Заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна в студії “Вичерпно” повідомила, що в ЧМР реагують на зауваження вихованців та їх батьків, проте не всі продукти можна прибрати чи замінити.

Нагадаємо, до впровадження нового меню почали готуватися заздалегідь. Відмова від великої кількості солодких чи солоних продуктів – це не забаганка міськради, а вимога Кабміну. Змінився не лише продуктовий набір, а й калорійність страв, розмір порцій та їх ціна.

Зазначимо, в Черкасах харчують на 100% категорійних дітей у школах із 1 до 11 класу. Якщо минулого року харчування однієї дитини в день коштувало міському бюджету 10,72 гривні, то нині – 22,53 гривні.

“Меню затверджували в Держпродспоживслужбі, де суворо перевіряють усі норми. Ніхто не начитався книжок Клопотенка і не запустив нове меню. Над ним працювала група технологів, дієтологів, спеціалістів із дитячого харчування, яка розробила авторське меню, а не скопіювала страви Клопотенка. Я читаю всі коментарі у фейсбуці, ми постійно контактуємо із батьківськими комітетами, у школах ми плануємо запровадити й анкетування серед дітей щодо нового харчування, адже важливо, щоб насамперед їм це подобалось. Нині думки розділилися на два табори: одним усе подобається, інші вважають це “геноцидом дітей”, – сказала Анастасія Чубіна.

У міськраді знають про відгуки батьків та їх дітей щодо смакових якостей меню і реагують на них. Наприклад, перший тиждень в школах було присутнє какао без цукру. Майже не було залишків лише в одному закладі, в інших же діти просто не сприйняли несолодкий напій. Зараз від нього відмовилися і замінили на чай, компот чи узвар.

Як і в школах, так і в дитсадках міста на здорове харчування реагують по-різному. Проте всі відзначають збільшення порцій та різноманітність продуктів.

“У садочках стали викидати набагато менше продуктів, ніж раніше. У школах є питання до салатів, адже на одну дитину там розраховано аж 100 грам салату, а діти на них специфічно реагують. Попри це, така кількість передбачена нормами, від яких ми не можемо відійти. Будемо сподіватися, що звичка щоденно споживати свіжі овочі приживеться”, – сказала чиновниця.

Детальніше про це та багато іншого дивіться в нашому відео: