Земля повинна залишатися у державній власності, – кандидат на посаду мера Черкас

Земля повинна залишатися у державній власності, – кандидат на посаду мера Черкас
в Новини

Про це заявив Анатолій Бондаренко, голова Черкаської обласної організації ВО «Батьківщина», у коментарі для газети “Нова Доба“:

– Політична партія ВО «Батьківщина» виступає проти продажу сільськогосподарської землі й пропонує створити дієві механізми, які дозволять розвинути аграрний сектор. Ми переконані, що земля повинна залишатися у державній власності. Я впевнений, що в продажі землі зацікавлені лише кілька кланів у країні та місцеві феодали. Сьогодні наша політична сила пропонує достатньо інструментів, які без продажу землі дозволять підняти фермерство. Скажімо, надавати селянам брати в державних банках кредити під заставу сільськогосподарської землі.

«Батьківщиною» розроблена Дорожня карта проведення земельної реформи, яка найближчим часом буде представлена широкому загалу на обговорення. Перше, що пропонується, – інвентаризація земель. Ще одним важливим питанням є вдосконалення процедури передачі до комунальної власності ділянок від умерлої спадщини.

Також потрібно врегулювати питання передачі повноважень органам місцевого самоврядування щодо розпорядження землями державної власності та посилити державний контроль за використанням та охороною земель.

Органам місцевого самоврядування необхідно терміново надати інструмент, який допоможе в організації та проведенні торгів-аукціонів, що дозволить наповнити місцеві бюджети. Адже нині вони наповнюються виключно за рахунок фіксованого сільськогосподарського податку, який сплачує фермер.