Зграя собак напала на жінку в Золотоноші

Зграя собак напала на жінку в Золотоноші
в Новини

У мережі з’явилася інформація, що в Золотоноші на жінку напала зграя безпритульних собак. Про це в одній із місцевих груп написала сама постраждала Наталія А., пише “Золотоноша.City“.

Жінка запевняє, що дорогою на роботу, неподалік Золотоніської багатопрофільної лікарні, на неї напала зграя собак. Зі слів жінки, тварини були великими, за розмірами схожими на вівчарок. Вони кидалися, рвали сумку та одяг, і від тяжких ушкоджень мешканку Золотоноші врятував лише пуховик. Допомогу жінці надали перехожі чоловіки, які відігнали чотирилапих.

– Не передати цього стану, в якому я в той момент перебувала та ще й досі не можу повністю оговтатись! Це просто жах! Ситуація сталася неподалік ЗБЛ – це ж майже центр міста! Як подумаю, що зі мною в цей момент міг бути мій чотирирічний син − волосся на голові дибки! – пише пані Наталія.

Натомість очільник управління житлово-комунального господарства Золотоніського міськвиконкому Артем Харін прокоментував це так:

– Для забезпечення будівництва притулку для тварин, на жаль, бракує фінансування. Проте щорічно виділяються кошти для профілактичних заходів. У періоди найбільшого загострення у тварин природних процесів, а це переважно навесні, ми замовляємо послуги служби стерилізації, − говорить посадовець. – Відповідно до законодавства, ми маємо право винятково виловити собак, провести повний курс лікування, стерилізувати тощо, а затим обов’язково повернути у те середовище, звідки взяли. Будь-які інші дії – це кримінальна відповідальність.

Минулого року, зі слів Артема Вікторовича, цю процедуру задіяли до близько ста собак. Цьогоріч вже передбачені кошти, і на лютий-березень планується здійснення вище зазначених заходів.

– За стільки років роботи у цьому напрямку ми, якщо можна так висловитися, знаємо вже кожну собаку ледь не в лице. Вони мають бірки і не розмножуються. З наших спостережень, у період формування зграй до них пристає дуже багато домашніх тварин. Звичайних, дворових, за якими не завжди здійснюється належний нагляд, чи ж то пак, господар навмисне випускає тварину на прогулянку саму, або вона банально втікає. Згідно з вимогами законодавства щодо утримання домашніх тварин, мешканці повинні нести відповідальність за тих, кого приручили. Ми розуміємо проблему, а також не ігноруємо той факт, що ікласті блукачі подекуди проявляють нездорову агресію. І намагаємося створювати умови для вирішення питання відповідно до наявних ресурсів, проте хотілося б переконати деяких громадян не підливати масла у вогонь своїм недбалим ставленням та неналежним доглядом за улюбленцями.