Жителі Канева прийшли до голови ОДА, щоб висловити невдоволення призначенням Дубенця

в Новини

До двох десятків жителів Канівщини сьогодні приїхали під Черкаську ОДА. Себе вони називають «патріотичними силами району». Цих канівчан не влаштовує новопризначений голова РДА. Нагадаємо, напередодні Сергія Дубенця представили громаді.

Голова Черкаської ОДА відразу запросив протестувальників на розмову. Спершу Юрій Ткаченко вислухав причини їхнього невдоволення новим керівником.

– З нами ця кандидатура не погоджена, – говорить голова Громадської ради при Канівській РДА Яків Прогнімак. – Так, справді… були дзвінки, мене запитували, кого бачиш на посаді. Я пропонував іншого кандидата. Але ж треба взагалі погоджувати. Раніше в нас народні ради були, зараз громадські ради… Тому тут порушена процедура погодження. Хоч її формально не існує, звісно. Хай Дубенець пише заяву, або відкличте його.

Активісти воліли знати, хто рекомендував Сергія Дубенця на посаду. І кожен наступний промовець укотре закидав йому членство у «Партії регіонів». Як і під час представлення.

– Ми цю інформацію перевіряли, – зауважує очільник області Юрій Ткаченко. – Сергій Дубенець не був членом «Партії регіонів». До міської ради він балотувався від «Батьківщини». Якщо ви маєте конкретні факти, а не просто на словах, – надайте. Ми їх вивчимо й у разі чого відреагуємо. Щодо рекомендацій, то можу сказати, що ми тривалий час консультувалися і з сільськими головами, і з депутатами різних рад. Вони якраз мають повне право представляти свої громади. Радилися і з місцевими підприємцями. Також є низка громадських організацій, які підтримують Сергія Дубенця. І вони так само мають право на свою думку. Ми пропонували кадровій комісії при Адміністрації Президента п’ятьох кандидатів. Жорсткий відбір пройшов лише один.

ODA2

Без керівника Канівський район був цілий рік. Багато питань нині потребують нагального вирішення. Тому голова Черкаської ОДА закликав протестувальників до конструктиву – заради розвитку району. Однак вони слухати аргументи відмовилися. Наполягають на своєму – новому пошуку кандидата на голову РДА. І при цьому погрожують акціями протесту.

– Треба дати можливість новому керівнику попрацювати, проявити себе, – наголошує Юрій Ткаченко. – І лише потім дати йому оцінку, а не безпідставно звинувачувати. Звісно, працювати голова РДА має під контролем громадськості. Я якраз на цьому наполягаю та закликаю до цього активістів. Ми вже мали схожу ситуацію в кількох районах. Коли представники різних громадських організацій наполягали винятково на своїх кандидатах на посаду голів РДА. Урешті порозумілися, налагодивши діалог.