Жителі Соснівки скаржаться на розбиті дороги та аварійні дерева, що падають їм на голови

Жителі Соснівки скаржаться на розбиті дороги та аварійні дерева, що падають їм на голови
в Новини

Приватизація житла, земельних ділянок, встановлення будинкових лічильників, озеленення, зростання вартості комунальних послуг, зрізання сухих дерев, прибирання невеликих сміттєзвалищ, ремонт дахів та відсутність дитячих майданчиків, всі ці проблеми не нові для мешканців Соснівки, вони постійно говорять про них, та як кажуть «а воз и ныне там».

Взяти їх на контроль та почати поетапне вирішення, взялася екоактивістка, кандидат у депутати до Черкаської міської ради від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Людмила Ткаченко.

– Я практично кожного дня зустрічаюся з мешканцями району, а яких вони задають мені болючі питання, в тому числі «а чому ж діючі кандидати не виконують свої обіцянки?» Ми всі ці проблеми вносимо у відповідний реєстр і беремо їх на контроль. Для себе я вирішила: я не буду обіцяти того, що не в змозі виконати, – розповіла вона.

12119692_879390408823024_1246515258_o

Кандидатка у депутати відзначає, що сама зацікавлена у вирішенні проблем району, адже проживає в ньому і вже не один рік разом з активним мешканцями бореться за створення в Соснівці комфортних і безпечних умов проживання.

Такої ситуації, яка виникла у місцевих жителів по бульв. Шевченка, 69, коли всі проблеми будинку вони вирішують самотужки, просто не повинно бути.

– У Черкасах наш будинок сам по собі. Ми самі вирішуємо його проблеми: обрізаємо дерева, озеленюємо, лагодимо, дійшло вже до того, що самі здійснюємо ямковий ремонт прибудинкових територій, – скаржиться жителька будинку.

А от жителі по вул. Крилова 61, 63 та бульв. Шевченка, 90 роками не можуть вирішити ніби тож елементарні проблеми: оновлення старого дитячого майданчика, встановлення парканчику, щоб дітки не піддавалися ризикам опинитися під колесами, обрізка аварійних та сухостійних дерев, незадовільний стан тротуарів та проходів між будинками, собаки-безхатченки на ринку, що лякають перехожих.

12080902_454454211417707_2026266710_n

– У мене склалося враження, що в цьому окрузі депутата взагалі ніколи не було, – відзначила Людмила Ткаченко.

А ситуація з обрізання дерев взагалі викликає подив.

– Жителі Соснівки просять допомогти їм з обрізкою аварійних дерев, що ростуть на прибудинкових територіях. Люди побоюються, що внаслідок погодних умов дерева можуть впасти на будинок, пошкодивши чи навіть знищивши його, окрім того вони турбуються про своє життя та безпеку, – коментує ситуацію екоактивістка та додає. – Просто парадоксально виходить: бабуся, що живе в Соснівці не може зрізати аварійне дерево, адже для неї це – непідйомно фінансово, а інші представники соснівської громади нещадно ріжуть всі підряд дерева, бо вони заважають їхньому будівництву.

А щоб не порушувати еко-баланс, Людмила Ткаченко вирішила замість кожного зрізаного дерева дарувати у двір саджанець липи або дуба.

А ще в районі почастішали випадки пограбувань. Щоб допомогти правоохоронцям боротися із цим явищем, кандидатка в депутати пропонує встановити належне освітлення, вирубати чагарники в районі, а також встановити камери спостереження.

І класика жанру – розбиті дороги,  яким уже не допомагає ямковий ремонт. Ця проблема, на жаль, спільна для всього міста. Вона не вирішиться за один рік, тому потрібно починати покроково з контролю за якістю  того, що вже зроблено. Окрім того актуальним для району залишається облаштування зупинок, тротуарів, велосипедних доріжок.