Зловмисники залишили три родини без житла

Зловмисники залишили три родини без житла
в Новини

Оперативники новоствореного управління протидії злочинності в сфері економіки в Черкаській області задокументували протиправну діяльність організованої групи з міжрегіональними корумпованими зв’язками, члени якої підозрюються у розкраданні бюджетних коштів в особливо великих розмірах. Від дій зловмисників постраждало понад 20 родин в Корсунь-Шевченківському районі, три родини фактично залишились без житла, нанесені державі збитки перевищують 2 мільйони гривень.

До складу злочинного угруповання входило три особи: двоє жителів Києва та мешканець Черкаської області. Зловмисники з червня 2011 по лютий 2012 років, використовуючи підконтрольні їм підприємства на території Києва та Черкаської області, а також ряд фіктивних суб’єктів господарської діяльності незаконно заволоділи державними коштами в особливо великих обсягах.

Грошові кошти були виділені за часів губернаторства Тулуба,  в рамках державної цільової програми «Реалізація пілотних проектів в сфері житлово – комунального господарства» та були призначені для реконструкції двох чотирьохповерхових житлових будинків.

Зловмисники зобов’язалися добудувати на них мансардні поверхи з вбудовою близько 20 квартир для соціальної сфери міста. Внаслідок розкрадання коштів будівництво не було завершено. Крім того, під час реконструкції були пошкоджені квартири четвертого поверху, мешканці яких були змушені висилитися з квартир та залишилися фактично без житла, а через постійну вологу відбувається руйнація будинків загалом.

PM544image002

PM496image004

За погодженням з управлінням прокуратури Черкаської області зловмисникам оголошено про підозру за вчинення злочину, передбаченого частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах організованою групою). За вчинене їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна. Наразі судом розглядається клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

СЗГ УМВС України в Черкаській області