Золотонісці та гості свята знову вбралися у чорнобривці на щорічний фестиваль (ФОТО)

в Культура, Новини, Фото

Четвертий Всеукраїнський фестиваль чорнобривців цієї суботи відгримів у Золотоноші. Цього року він був особливо насиченим, адже співпав із Всеукраїнським юнацьким фестивалем патріотичної пісні “Героям Слава”.

Уже символічно в цей день місто обирається в барви чорнобривців: з них виготовляють різноманітні композиції, їх вплітають у волосся, ними прикрашають одяг і навіть печуть з них пироги.

festyval-chornobryvciv4

festyval-chornobryvciv11

festyval-chornobryvciv13

festyval-chornobryvciv12

festyval-chornobryvciv15

Традиційно на початку свята пройшов марш вишиванок, у ході якого центральною вулицею міста пронесли велетенський вінок з чорнобривців, що з року в рік стає все більшим, і поклали його до пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку.

festyval-chornobryvciv

festyval-chornobryvciv3

festyval-chornobryvciv2

Самі золотонісці надзвчиайно пишаються своїм містом і раді, що їхній фестиваль є унікальним не тільки для України, але й для всього світу.

“Враження від свята найкращі, – ділиться місцева жителька Олена. – Навіть на День Незалежності не було такого масштабного святкування. І це тільки радує, тому ми підтримуємо подібні заходи. Обов’язково приходимо на них у національній символіці.

festyval-chornobryvciv5

festyval-chornobryvciv14

festyval-chornobryvciv6

Місто розвивається і це очевидно, наголосив під час відвідин фестивалів очільник області Юрій Ткаченко:

“Цей фестиваль в майбутньому може стати міжнародним. Про це засвідчує та кількість гостей, які завітали сьогодні на свято, зокрема і наші друзі з Німеччини. Тому я дякую всім вам. Живіть серцем в Україні”.

Читайте також: Німецьку делегацію в Золотоноші прийняли в почесні українці

festyval-chornobryvciv20

Цього року “чорнобривциве” місто святкує 440-у річницю, тому його міський голова Віталій Войцехівський привітав із цією круглою датою всіх золотонісців. А також разом із головою ОДА вони вручили заслуженим золотонісцям нагороди від Президента України – ювілейну медаль “25 років Незалежності України”, почесні грамоти від голови Черкаської облдержадміністрації та міського голови Золотоноші.

festyval-chornobryvciv17

Окрім того на святі було безліч конкурсів, пов’язаних із головною квіткою свята – чорнобривцем. Під час фестивалю визначали автора найкращого малюнку, костюму, найкращого вокального та поетичного виконавця та багатьох інших номінацій.

Окрім того на святі була представлена виставка майстрів декоративного мистецтва.

festyval-chornobryvciv19

festyval-chornobryvciv9

festyval-chornobryvciv8

festyval-chornobryvciv7

Гостей свята радували своїми виступами зіркові гості: Астрая, Анатолій Гнатюк, Ніна Мирвода, Юрій Васильківський та Ганна Твердоступ, а також місцеві творчі колективи.

festyval-chornobryvciv16