Зведення меморіального комплексу учасникам АТО в Черкасах поставили на паузу

Зведення меморіального комплексу учасникам АТО в Черкасах поставили на паузу
в Неоголошена війна, Новини

Під час сьогоднішнього засідання члени виконкому розглянули питання встановлення меморіального комплексу учасникам АТО в Черкасах.

– На сьогоднішній день ми не можемо виділити кошти на встановлення меморіального комплексу учасникам АТО. Ми провели конкурс, визначилися з місцем, є переможець і залишилося зробити графічну частину, – повідомив міський голова Анатолій Бондаренко. – Але ви почали шукати архітекторів, які, мені здається, мають інше бачення створення цього пам’ятника.

Наразі зведення меморіального комплексу поставили на паузу, поінформував  директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін. Він пояснив, що виникли розбіжності щодо того, який вигляд зрештою повинен мати меморіальний комплекс, між авторами проекту – дочкою загиблого учасника АТО Дар’єю Ложешніковою, та архітектором і скульптором, які мали втілити проект у життя. За словами Савіна, вони відправили 17 заявок різним архітекторами, які зможуть взятися за роботу над комплексом.

– Приведіть за руку архітектора, ми готові з будь-яким працювати, – відзначив Савін.

Одна із причин того, що гальмується зведення пам’ятника, це те, що у департаменту архітектури немає досвіду роботи з такими проектами, – висловив свою думку член виконкому Сергій Амброс. Через це і розпалася перша робоча група, – додав він.

– Сьогодні кажуть, шо через мою доньку розпалася робоча група, – сказала мати Дар’ї Ложешнікової Олена. – Чому дали скульптору так змінити проект моєї доньки, це вже інше питання. Але вона в цьому не винна.

Головне, щоб меморіал був, додала Олена Ложешнікова, запропонувавши, щоб до нової робочої групи були залучені різні скульптори, які б подали свої пропозиції, а вже комісія визначилася, чия з них найкраще передасть ідею проекту.

У свою чергу, члени сімей загиблих АТОвців запропонували вивчити досвід інших міст і довіритися тому скульптору, робота якого прийдеться до вподоби. Також вони попросили, щоб на наступне засідання виконкому департамент архітектури підготував свої пропозиції щодо того, як можна прискорити зведення меморіального комплексу.

– Цей пам’ятник повинен бути найкращим в Україні, – на завершення дискусії додав міський голова.