70 підприємств Черкащини заборгували заробітну плату своїм працівникам

70 підприємств Черкащини заборгували заробітну плату своїм працівникам
в Новини

Загальна сума боргу з початку поточного року зросла  майже на 7 мільйонів гривень  і на станом на 7 серпня 2015 року становить більше 29 мільйонів гривень. На економічно активні підприємства області припадає половина всієї заборгованості – більше 14 мільйонів гривень. Про це повідомляє Департамент соцзахисту населення ОДА.

Найбільшими боржниками є міста Черкаси (30,3 відсотка загального боргу) та Сміла (28 відсотків загального боргу), а також Черкаський, Уманський, Жашківський, та Маньківський райони.

У структурі боргу економічно активних підприємств значна частка припадає на підприємства комунальної та іншої форми власності.

Так, на підприємствах комунальної форми власності борг до початку 2015 року збільшено на 347 тис. грн. Причиною цього є збільшення суми заборгованої заробітної плати на КВП «Водоканал» Ватутінської міської ради, якому в свою чергу заборгували за надані послуги комунальні підприємства м. Звенигородка у сумі понад 4,5 млн грн.  Керівництво ж цих підприємств основною причиною заборгованості з виплати зарплати працівникам вважає економічно необґрунтовані тарифи на послуги населенню. Як повідомив начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Сергій Демиденко, на сьогодні узгоджено різницю в тарифах та виділено КП «Водопостачання та водовідведення Звенигородської міської ради» та КВП «Водоканал» Ватутінської міської ради 252,4 тис. грн. та 366,9 тис. грн. відповідно на покриття різниці в тарифах.

Найбільш проблемним серед комунальних підприємств є „Аеропорт Черкаси” (заборгованість 1,5 млн. грн.), яке підпорядковане обласній раді і перебуває  в галузевому управлінні управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації. Борг цього підприємства становить 57,6% боргу економічно активних підприємств комунальної форми власності.

Загалом же керівники підприємств-боржників нарікають на  відсутність держзамовлень та ринків збуту продукції. Зокрема, складність ситуації на підприємстві головний інженер  філії Концерну Техвоєнсервіс «ЧАРЗ» Володимир Костюк пояснює тим, що Концерн «Техвоєнсервіс»  не перераховує кошти за виконані роботи. На кінець липня поточного року  дебіторська заборгованість становила близько 1 млн. грн. Але підприємству вдалося заключити прямі контракти, які дозволяють отримувати кошти без посередників, і завдяки цьому частково розрахуватись із працівниками.

Серед підприємств інших форм власності найбільшим боржником є Смілянська філія ТОВ „Еліт”, яке заборгувало 3,5 мільйона гривень. Керівник підприємства філії ТОВ „Еліт” ігнорує виклики на засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати. За результатами перевірки Територіальної державної інспекції з питань праці в області передано матеріали до Смілянського УМВС України в області для прийняття рішення про притягнення керівника до кримінальної відповідальності. Наразі порушено кримінальне провадження.

За словами Міністра соціальної політики Павла Розенка, критична ситуація з заборгованістю була спровокована серед іншого й тим, що протягом року діяв мораторій на перевірку суб’єктів підприємницької діяльності. „Але Верховна Рада України цей мораторій не продовжила і з 1 липня його скасовано. Міністерство соціальної політики зараз займе абсолютно жорстку позицію – ми оголошуємо війну недобросовісним роботодавцям, які порушують конституційні права громадян”, – заявив глава Мінсоцполітики.

Реклама