Черкаська майстриня, яка виготовляє корони для конкурсу краси, розповіла про особливості індустрії хендмейду

Анастасія Лук'яненко по центру

Анастасія Лук’яненко по центру

в Інтерв'ю, Культура, Новини

Освіта програміста, участь у конкурсі краси та виготовлення прикрас ручної роботи. Черкащанка Анастасія Лук’яненко впевнена, що кожна людина повинна робити лише ту справу, яка дійсно припала до душі. В ексклюзивному матеріалі “ВиЧЕрпно” дівчина розповіла, у чому полягає особливості індустрії хендмейду, де знайти джерело оригінальних ідей та у чому полягає секрет справжнього щастя.

– Чому Ви вирішили займатися хендмейдом? Звідки виникла така ідея?

– Мені ще з дитинства подобалося виготовляти аплікації та листівки ручної роботи. Прикраси я роблю вже чотири роки. На той час, коли я почала займатися цією справою, індустрія хендмейду не була розвинута на досить високому рівні, тому вирішила спробувати щось нове для себе. Першу авторську прикрасу для нареченої, яку я виклала на продаж до Інтернету, придбали за годину. Саме звідти все й почалося.

"Це хобі, яке переросло в роботу", - черкащанка розповіла про особливості індустрії хендмейду

– Для Вас хендмейд – це хобі чи спосіб для заробітку? Яка складова все ж переважає?

– Скажу так, що це хобі, за яке я отримую грошову винагороду. Я не люблю виконувати роботу, яка не приносить мені задоволення. Так, я не маю офіційного місця роботи, не сиджу в офісі, але також займаюсь улюбленою справою. Мені набагато цікавіше та комфортніше працювати на себе.

– Які матеріали використовуєте для виготовлення прикрас?

– Найголовніше правило – не працювати з Китаєм. Такі матеріали на прикрасах не будуть довго триматися, швидко втрачають свою якість і будуть мати дешевий товарний вигляд. Хочеться, щоб покупці через два роки, поглянувши на прикрасу, яку придбали у мене, були так само задоволені її якістю. Нещодавно на фіналі конкурсу краси “СтудМіс Черкащини” була присутня позаминулорічна переможниця, для якої я виготовляла корону. Я була приємно здивована, що за два роки з 18-сантиметровою короною не відбулося ніяких змін і деформацій. Загалом, під час роботи, найбільше використовую стрази, зараз переходжу і на камені Сваровських, які користуються великим попитом серед дівчат.

Черкаська майстриня, яка виготовляє корони для конкурсу краси, розповіла про особливості індустрії хендмейду

– Ви є своєрідною знахідкою для конкурсу “СтудМіс Черкащини”. Як Ви відреагували на пропозицію від організаторів конкурсу? Чи одразу погодилися виготовляти корону для переможниці?

– Я колись брала участь у цьому конкурсі. Під час інтелектуального конкурсу мені випало питання на зразок “Що я буду робити, якщо відкопаю нафту на городі?” Я відповіла, що як тільки знайду нафту, то одразу стану спонсором конкурсу краси. Наступного року мені надійшла пропозиція від організаторів конкурсу щодо подальшої співпраці, від якої я не змогла відмовитися. Тоді я займалася організацією зйомок для учасниць конкурсу, а  лише пізніше надійшла пропозиція щодо виготовлення корони. Це було своєрідним викликом для мене, адже хотілося, щоб корона була дуже оригінальною. З того часу на конкурсі “СтудМіс Черкащини” з’явилася традиція виготовляти авторські корони для переможниць.

"Це хобі, яке переросло в роботу", - черкащанка розповіла про особливості індустрії хендмейду

– Скільки часу Ви витрачаєте на виробництво корони та інших прикрас?

– Кожна прикраса індивідуальна не тільки за терміном виробництва, але й за вимогами замовників. На виготовлення однієї прикраси я можу витратити як дві години, так і п’ять днів. Якщо це термінове замовлення, то можу виготовити прикрасу за один день. Наприклад, на виготовлення корони витрачаю приблизно п’ять днів роботи, на гребінець – від години до семи днів.

"Це хобі, яке переросло в роботу", - черкащанка розповіла про особливості індустрії хендмейду

– Розкажіть, чи бралися Ви вже за проведення авторських майстер-класів?

– Я сама регулярно відвідую майстер-класи, але, на жаль, індустрія хендмейду розвинута лише за кордоном. У нас в Україні проводять мало майстер-класів, більшість яких лише у режимі Skype. Я ще ніколи не проводила майстер-класи, але до мене часто надходять такі пропозиції. Це досить цікаво, проте мені треба ще трохи часу для реалізації подібних заходів.

"Це хобі, яке переросло в роботу", - черкащанка розповіла про особливості індустрії хендмейду

– Уже неодноразово в інтерв’ю Ви згадували, що найбільше індустрія хендмейду поширена за кордоном, де часто проводять тематичні виставки. Чи не хотіли б спробувати взяти участь у таких виставках?

– У мене є такі плани. Найближчим часом планую взяти участь у конкурсі за кордоном, але його назву поки не розголошуватиму. Я підготую абсолютно унікальну європейську колекцію за новими трендами. Хочу показати високий рівень України на цій виставці. Це буде весільна колекція, яка складатиметься з браслетів, сережок і корони, але уже не формату конкурсу краси.

"Це хобі, яке переросло в роботу", - черкащанка розповіла про особливості індустрії хендмейду

– Як часто отримуєте замовлення на виготовлення авторських прикрас?

– Знаєте, я дуже рада, що люди кожного дня одружуються, є дні народження, корпоративи та випускні вечори. У мене досить часто прикраси ручної роботи для своїх дружин замовляють чоловіки, які, і це приємно радує, стали оригінальніше підходити до процесу вибору подарунків. Часто отримую замовлення з різних регіонів України, але, на жаль, траплялися випадки, коли були проблеми з доставкою, губилися посилки, які до цього часу не знайшли.

– Де Ви черпаєте оригінальні ідеї? Чи маєте якесь джерело натхнення?

– Для мене основним джерелом натхнення є мої клієнти та природа. Мені надзвичайно щастить на клієнтів, які є неймовірно цікавими особистостями. За ними цікаво спостерігати, часто наша співпраця переростає в дружбу. Також дуже люблю надихатися природою, дуже подобається добирати кольори через натхнення океаном. Навіть у процесі роботи надихаюсь на новий витвір. Це, мабуть, важко зрозуміти тому, хто не працює у цій сфері, але коли ти спостерігаєш за блиском прикрас, то у голові народжуються нові ідеї.

"Це хобі, яке переросло в роботу", - черкащанка розповіла про особливості індустрії хендмейду

– Чи погоджуєтеся Ви з тезою про те, що людина, яка обрала роботу до душі, жодного дня в цьому житті не працює?

– Абсолютно і цілком погоджуюсь. Я можу жалітися вдома, як у мене багато роботи та як втомилася, але я щаслива від того, що отримую задоволення від своєї роботи. Це хобі, яке переросло в роботу. За цим принципом я б хотіла жити й далі. Хочу, щоб моя робота приносила не тільки дохід, але й задоволення.

Для довідки:

Хендмейд – це всі предмети, зроблені власноруч, а також унікальні за своїм виглядом (у єдиному екземплярі).

Як правило, народні майстри створювали речі для себе та обмеженого кола людей. Використовували їх у селянській родині та господарстві. Так, робили багато предметів дерев’яного начиння, знаряддя праці, іграшки, тканини, вишивки.

Інше коло речей виробляли в організованих центрах художнього ремесла, що виникали поблизу природних джерел сировини: гончарні промисли в покладах глини; вироби з металу в місцях розробок різних руд.

Термін включає абсолютно все, що зроблено своїми руками за своїми ескізами.

Реклама