Черкаська майстриня, яка виготовляє корони для конкурсу краси, розповіла про особливості індустрії хендмейду

Черкаська майстриня, яка виготовляє корони для конкурсу краси, розповіла про особливості індустрії хендмейду

Анастасія Лук'яненко по центру

besplatka_728_90_ukr

Освіта програміста, участь у конкурсі краси та виготовлення прикрас ручної роботи. Черкащанка Анастасія Лук’яненко впевнена, що кожна людина повинна робити лише ту справу, яка дійсно припала до душі. В ексклюзивному матеріалі «ВиЧЕрпно» дівчина розповіла, у чому полягає особливості індустрії хендмейду, де знайти джерело оригінальних ідей та у чому полягає секрет справжнього щастя.

- Чому Ви вирішили займатися хендмейдом? Звідки виникла така ідея?

- Мені ще з дитинства подобалося виготовляти аплікації та листівки ручної роботи. Прикраси я роблю вже чотири роки. На той час, коли я почала займатися цією справою, індустрія хендмейду не була розвинута на досить високому рівні, тому вирішила спробувати щось нове для себе. Першу авторську прикрасу для нареченої, яку я виклала на продаж до Інтернету, придбали за годину. Саме звідти все й почалося.

"Це хобі, яке переросло в роботу", - черкащанка розповіла про особливості індустрії хендмейду

- Для Вас хендмейд – це хобі чи спосіб для заробітку? Яка складова все ж переважає?

- Скажу так, що це хобі, за яке я отримую грошову винагороду. Я не люблю виконувати роботу, яка не приносить мені задоволення. Так, я не маю офіційного місця роботи, не сиджу в офісі, але також займаюсь улюбленою справою. Мені набагато цікавіше та комфортніше працювати на себе.

- Які матеріали використовуєте для виготовлення прикрас?

- Найголовніше правило – не працювати з Китаєм. Такі матеріали на прикрасах не будуть довго триматися, швидко втрачають свою якість і будуть мати дешевий товарний вигляд. Хочеться, щоб покупці через два роки, поглянувши на прикрасу, яку придбали у мене, були так само задоволені її якістю. Нещодавно на фіналі конкурсу краси «СтудМіс Черкащини» була присутня позаминулорічна переможниця, для якої я виготовляла корону. Я була приємно здивована, що за два роки з 18-сантиметровою короною не відбулося ніяких змін і деформацій. Загалом, під час роботи, найбільше використовую стрази, зараз переходжу і на камені Сваровських, які користуються великим попитом серед дівчат.

Черкаська майстриня, яка виготовляє корони для конкурсу краси, розповіла про особливості індустрії хендмейду

- Ви є своєрідною знахідкою для конкурсу «СтудМіс Черкащини». Як Ви відреагували на пропозицію від організаторів конкурсу? Чи одразу погодилися виготовляти корону для переможниці?

- Я колись брала участь у цьому конкурсі. Під час інтелектуального конкурсу мені випало питання на зразок «Що я буду робити, якщо відкопаю нафту на городі?» Я відповіла, що як тільки знайду нафту, то одразу стану спонсором конкурсу краси. Наступного року мені надійшла пропозиція від організаторів конкурсу щодо подальшої співпраці, від якої я не змогла відмовитися. Тоді я займалася організацією зйомок для учасниць конкурсу, а  лише пізніше надійшла пропозиція щодо виготовлення корони. Це було своєрідним викликом для мене, адже хотілося, щоб корона була дуже оригінальною. З того часу на конкурсі «СтудМіс Черкащини» з’явилася традиція виготовляти авторські корони для переможниць.

"Це хобі, яке переросло в роботу", - черкащанка розповіла про особливості індустрії хендмейду

- Скільки часу Ви витрачаєте на виробництво корони та інших прикрас?

- Кожна прикраса індивідуальна не тільки за терміном виробництва, але й за вимогами замовників. На виготовлення однієї прикраси я можу витратити як дві години, так і п’ять днів. Якщо це термінове замовлення, то можу виготовити прикрасу за один день. Наприклад, на виготовлення корони витрачаю приблизно п’ять днів роботи, на гребінець — від години до семи днів.

"Це хобі, яке переросло в роботу", - черкащанка розповіла про особливості індустрії хендмейду

- Розкажіть, чи бралися Ви вже за проведення авторських майстер-класів?

- Я сама регулярно відвідую майстер-класи, але, на жаль, індустрія хендмейду розвинута лише за кордоном. У нас в Україні проводять мало майстер-класів, більшість яких лише у режимі Skype. Я ще ніколи не проводила майстер-класи, але до мене часто надходять такі пропозиції. Це досить цікаво, проте мені треба ще трохи часу для реалізації подібних заходів.

"Це хобі, яке переросло в роботу", - черкащанка розповіла про особливості індустрії хендмейду

- Уже неодноразово в інтерв’ю Ви згадували, що найбільше індустрія хендмейду поширена за кордоном, де часто проводять тематичні виставки. Чи не хотіли б спробувати взяти участь у таких виставках?

- У мене є такі плани. Найближчим часом планую взяти участь у конкурсі за кордоном, але його назву поки не розголошуватиму. Я підготую абсолютно унікальну європейську колекцію за новими трендами. Хочу показати високий рівень України на цій виставці. Це буде весільна колекція, яка складатиметься з браслетів, сережок і корони, але уже не формату конкурсу краси.

"Це хобі, яке переросло в роботу", - черкащанка розповіла про особливості індустрії хендмейду

- Як часто отримуєте замовлення на виготовлення авторських прикрас?

- Знаєте, я дуже рада, що люди кожного дня одружуються, є дні народження, корпоративи та випускні вечори. У мене досить часто прикраси ручної роботи для своїх дружин замовляють чоловіки, які, і це приємно радує, стали оригінальніше підходити до процесу вибору подарунків. Часто отримую замовлення з різних регіонів України, але, на жаль, траплялися випадки, коли були проблеми з доставкою, губилися посилки, які до цього часу не знайшли.

- Де Ви черпаєте оригінальні ідеї? Чи маєте якесь джерело натхнення?

- Для мене основним джерелом натхнення є мої клієнти та природа. Мені надзвичайно щастить на клієнтів, які є неймовірно цікавими особистостями. За ними цікаво спостерігати, часто наша співпраця переростає в дружбу. Також дуже люблю надихатися природою, дуже подобається добирати кольори через натхнення океаном. Навіть у процесі роботи надихаюсь на новий витвір. Це, мабуть, важко зрозуміти тому, хто не працює у цій сфері, але коли ти спостерігаєш за блиском прикрас, то у голові народжуються нові ідеї.

"Це хобі, яке переросло в роботу", - черкащанка розповіла про особливості індустрії хендмейду

- Чи погоджуєтеся Ви з тезою про те, що людина, яка обрала роботу до душі, жодного дня в цьому житті не працює?

- Абсолютно і цілком погоджуюсь. Я можу жалітися вдома, як у мене багато роботи та як втомилася, але я щаслива від того, що отримую задоволення від своєї роботи. Це хобі, яке переросло в роботу. За цим принципом я б хотіла жити й далі. Хочу, щоб моя робота приносила не тільки дохід, але й задоволення.

Для довідки:

Хендмейд — це всі предмети, зроблені власноруч, а також унікальні за своїм виглядом (у єдиному екземплярі).

Як правило, народні майстри створювали речі для себе та обмеженого кола людей. Використовували їх у селянській родині та господарстві. Так, робили багато предметів дерев’яного начиння, знаряддя праці, іграшки, тканини, вишивки.

Інше коло речей виробляли в організованих центрах художнього ремесла, що виникали поблизу природних джерел сировини: гончарні промисли в покладах глини; вироби з металу в місцях розробок різних руд.

Термін включає абсолютно все, що зроблено своїми руками за своїми ескізами.

First1

Можливо Вас зацікавить