Конопляні перспективи: чи є шанс у марихуани стати медичним препаратом

Конопляні перспективи: чи є шанс у марихуани стати медичним препаратом
в Новини

На сайті Верховної Ради України триває збір підписів за петицію щодо законодавчого врегулювання канабіса для науки та медицини. Черкащанам розповіли, чи є повністю безпечним використання препаратів з канабіса.

Автори петиції переконані, що це допоможе врегулювати доступ пацієнтів до препаратів з канабіса при лікуванні хронічного болю, епілепсії, анорексії, посттравматичного синдрому, захворювань імунної системи, артриту та ревматизму, астми, хвороби Альцгеймера, хвороби Паркінсона, хореї Гетінгтона, герпесу, виразок, втрати ваги під час СНІДу, діабетичної нейропатії, різних форм склерозу та багатьох інших важких хвороб.

Головний лікар КЗ “Черкаський обласний наркологічний диспансер” Анатолій Борозенець висловив свою позицію з приводу цього питання:

 – У Черкасах ще не було досвіду застосування медичної марихуани, але світовий досвід засвідчує, що це треба робити. Що стосується різниці між звичайними та медичними коноплями, то можу сказати, що за своїм складом вони практично однакові. Обидва види мають однакову діючу речовину – фітоканабіноїди, але трохи різну концентрацію.

Зазначимо, що використання лікарських засобів на основі конопель врегульовано законами Канади, США, Австрії, Бельгії, Чехії, Данії, Хорватії, Фінляндії, Франції, Німеччині, Ірландії, Італії, Люксембурга, Нідерландів, Португалії, Словаччини, Іспанії, Швеції, Швейцарії, Великобританії, Малайзії, Таїланду, Кореї, Польщі та інших. По всьому світу активно здійснюється реабілітація конопель, бо там ніколи (на відміну від України) не припинялася наукова робота щодо вивчення лікувальних властивостей цієї рослини.

Водночас, в Україні усі канабіноїди знаходяться у списку речовин, які не можуть бути використані в медицині та наукових дослідженнях. Чинним законодавством передбачено кримінальне переслідування вчених за дослідження терапевтичної цінності канабіноїдів, і лікарів, що наважаться полегшити стан хворих, а також пацієнтів — за реалізацію права людини на доступ до ефективного лікування.

Станом на 22 лютого відповідна електронна петиція набрала 19 тис. 951 голос із 25 тисяч необхідних.

Проголосувати за петицію можна буде ще впродовж 66 днів.

Реклама