Рада ліквідувала «майданчики Яценка»

verhovna rada
besplatka_728_90_ukr

Верховна Рада проголосувала у другому читанні та в цілому за законопроєкт 2047-Д, що передбачає ліквідацію корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості відомої як «майданчики Яценка». Про це повідомляє «Економічна правда».

За відповідне рішення проголосували 338 депутатів.

Раніше саме комітетське голосування  за законопроєкт 2047-Д фігурувало в скандалі про 30 тисяч доларів, які нібито пропонували депутатам «Слуги народу» за бойкотування ініціативи про ліквідацію авторизованих майданчиків.

«До дев’яти сторінок закону запропонували 1001 поправку — такий інтерес викликав законопроект у залі. Із них 116 враховано повністю, частково або по суті», — сказав народний депутат Ярослав Железняк (фракція «Голос»), представляючи документ у парламенті.

При цьому Рада підтримала поправку №664 народного депутата Олексія Гончаренка («Європейська солідарність»), яка передбачає безкоштовний доступ, внесення і перевірку інформації до Єдиної бази на безоплатній основі.

«Доступ, внесення, перевірка інформації з/до Єдиної бази відбувається безкоштовно. Формування електронних довідок про ринкову вартість об’єкта нерухомості відбувається безкоштовно», — йдеться в поправці.

Про що йдеться у законопроєкті?

1. З моменту, коли Верховна Рада остаточно ухвалить проєкт, а президент його підпише, «авторизовані електронні майданчики» зникнуть з процесу подання звіту оцінювачами до Єдиної бази даних звітів про оцінку.

Тобто чотири майданчики — «Реєстр оцінки», «Оценка.online», «Експрес-оцінка» та «Професійна оцінка» — не зможуть заробляти по мільйону на день і, скоріше за все, будуть ліквідовані, бо їхні «унікальні» послуги нікому не знадобляться.

2. З 1 січня 2020 року спрощується модель оцінки об’єктів нерухомості. У громадян буде можливість отримати довідку про автоматичну оцінку об’єкта нерухомості з Єдиної бази Фонду держмайна без залучення оцінювача.

Раніше це можна було зробити тільки через оцінювача. Тепер він знадобиться лише тоді, коли громадянин не погодиться з оцінкою, сформованою автоматично.

3. Вводиться поріг на оцінку, які здійснює оцінювач. Так, вартість об’єкта нерухомості не може відрізнятися на 25% більше або менше від суми, яку визначає Єдина база.

4. Нотаріуси отримають безплатний доступ до Єдиної бази для перевірки довідок та звітів про оцінку нерухомості.

First1

Можливо Вас зацікавить