Стойко пояснив, чому в Черкасах ніяк не встановлять колесо огляду

Уже влітку у Черкасах може запрацювати "Колесо огляду"
besplatka_728_90_ukr

Сьогодні у Черкаській міській раді екс-депутатка Любов Майборода підняла питання виготовлення та встановлення колеса огляду в місті. Зокрема, вона ставить під сумнів прозорість виконання цих робіт.

Пані Любов розповіла, що за перше півріччя цього року з міського бюджету освоєно 24,4% коштів, тобто більше 109 млн грн. Це менше, ніж у минулому році, тоді було освоєно 117 млн грн. Вона пояснює це тим, що він був прийнятий пізно через чвари усередині Черкаської міської ради.

Пані Любов запевняє, що немає ніякої прозорості використання коштів. Яскравим прикладом цьому є закупівля колеса огляду. За її словами, на нього було перераховано 6 млн 655 тисяч гривень вінницькій фірмі «Сармат».

Поставки колеса огляду до Черкас та його встановлення переносилися декілька разів: 31 грудня 2017 року, 30 листопада 2018 року. Так само постійно відтерміновують і будівництво майданчика під атракціон, на зведення якого спочатку було потрібно 1,5 млн грн, в цьому році вже 2,5 млн грн. При цьому на нього коштів у бюджеті не передбачено.

- Жодної відповідальності за виконання договору ніхто не несе, немає ніякої прозорості у технічних питаннях. Я направила листа до прокуратури стосовно колеса огляду, щоб було проведено прокурорське розслідування. Хочу дізнатися, чи взагалі воно виготовлене, — сказала Любов Майборода.

Директор КП «Дирекція парків» Володимир Стойко розповів, що відбувається все згідно чинного законодавства. Немає порушень з термінами, вони були продовжені згідно договору. Угода про про закупівлю колеса огляду укладалася трьома сторонами: компанія «Сармат», КП «Дирекція парків» та департамент економіки та розвитку ЧМР. За словами Стойка, затримки із виготовленням колеса сталися через затримку сплати авансу, а колесо було виготовлене наприкінці 2017 року. Аванс був затриманий через відсутність коштів фінансування.

Володимир Стойко запевняє, що колесо огляду є, воно зберігається згідно договору на території компанії «Сармат».

- Сам їздив і дивився. Було прийнято рішення, що вони зберігатимуть його появи майданчика. Єдина перепона встановлення атракціону — його будівництво. Як тільки ми його зробимо — відразу установлюємо колесо. Це буде у цьому році, — сказав Володимир Стойко.

Колесо огляду складуть на території комунального підприємства і встановлять на тому самому місці, де й раніше стояв цей атракціон – у Сосновому бору. Колесо огляду буде білого кольору, із сучасною ілюмінацією.

Зміну вартості будівництва майданчика пан Володимир пояснює зміною кошторисної заробітної плати із 3200 грн до 5000 грн і вище. Заробітна плата працівникам склала 6900 грн. Пізніше КП отримало відкоригований проект на його будівництво, і в червні сума склала 2,5 млн грн. Володимир Стойко вважає, що комунальне підприємство знайде такі гроші.

За його словами, майданчик мали почати будувати 10 липня, але не склалося через зірвання торгів. Нові торги відбудуться 30 липня.

При цьому Стойко зауважив, що колесо огляду буде цікавою родзинкою для міста, стане, як і раніше, його візитівкою, збільшить туристичний потік, а отже принесе прибуток КП «Дирекція парків»..

First1

Можливо Вас зацікавить