У Черкасах говорили про те, які назви мають носити міські вулиці

У Черкасах говорили про те, які назви мають носити міські вулиці
в Новини

Сьогодні відбулися громадські обговорення щодо перейменування об’єктів топоніміки міста Черкаси.
Нещодавно ми вже писали про те, що упродовж останніх двох місяців тривав збір пропозицій нових назв деяких черкаських вулиць. Станом на 14 липня 2017 на адресу топонімічної комісії надійшло 17 письмових пропозицій та 18 електронних листів. Окрім цього, надійшло також 4 клопотання з проханнями не перейменовувати вулиці взагалі та низка нейтральних пропозицій, не прив’язаних до конкретних вулиць, наприклад, Щаслива чи Яблунева.
Пропозиції щодо перейменування об’єктів топоніміки міста Черкаси можна переглянути ТУТ.
Сьогоднішнє обговрення видалося доволі жвавим. Найшвидше і найконкретніше поговорили про  ті перейменування вулиць, що стосуються зміни назв на честь загиблих воїнів АТО.
Найзапекліші ж суперечки виникли щодо перейменування таких вулиць як Волкова, Добровольського, Можайського та Пацаєва.
Дехто із представників громадськості обурювався перейменуванням цих вулиць, переконуючи, що ці люди заслуговують на подібну шану. Дехто ж із присутніх у відповідь на це зазначив, що нині прийшли нові часи.
– Ми живемо у незалежній країні й будуємо новітню історію. Що ми донесемо нашим дітям?Треба жити своєю історією, а не тією, яку нам нав’язували роками, – наголосив один із присутніх.
Виникли суперечки і щодо пропозицій перейменування вулиці Крилова на вулицю Василя Стуса. Головуючий заходу Ігор Коломоєць пояснив, що одним із завдань топонімічної комісії було усунення назв-дублетів.
– У місті є вулиця Крилова і провулок Крилова, тому для уникнення повторень пропонуємо змінити назву вулиці на вулицю Василя Стуса, – зазначив він.
20206199_1933830033554628_1711975427_n
Досить жвавим було і обговрення пропозицій щодо перейменування вулиць на честь Степана Бандери замість Можайського, чи Митрополита Липківського замість вулиці Стасова.
Члени топонімічної комісії пояснили, що таке перейменування є логічним і доцільним, адже ці діячі у свій час або безпосередньо боролися за незалежність країни або мали відношення до нашої області чи міста і багато чого зробили як для їх розвитку Черкащини, так і для держави в цілому.
Також  члени комісії повідомили, що за підрахунками співвідношення кількості назв вулиць на честь російських діячів культури чи героїв радянських часів до назв на честь видатних українців становить 4:1 не на користь нашого народу.
Загалом, за результатами обговорень варто відмітити, що одностайної позиції так і не було: хтось залишився прихильником старих назв, а хтось – нових. Однак остаточне рішення прийме Черкаська міська рада, але тільки після того, як за  нього проголосують челени виконавчого комітету.