У Черкасах говорили про захист об’єктів права інтелектуальної власності бізнес-структур

DSC03411
престо 728_90_ранкова кава

Сьогодні в Черкасах відбувся круглий стіл, присвячений темі охорони і захисту об’єктів права інтелектуальної власності бізнес-структур. Пройшов він за ініціативи Громадської спілки «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» та Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

- Одним із найбільш розповсюджених прийомів порушення авторських прав сьогодні є плагіат і піратство, — зазначив, відкриваючи захід, модератор, голова Громадської ради при Черкаській ОДА Євгеній Глєбов.  – Сьогодні ми поговоримо, зокрема, про захист інтелектуальної власності бізнес-структур, способи протистояння плагіату та експертизу об’єктів права інтелектуальної власності.

Під час заходу відбулася презентація Центру інтелектуальної власності, інноватики та управління проектами. Розповів про нього проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності ЧНУ імені Богдана Хмельницького професор Сергій Корновенко.

- Право інтелектуальної власності вважається одним із невід’ємних прав кожного громадянина, — зазначив він. – Сьогодні як ніколи потрібні інноваційні рішення, які дозволять бізнесу піднятися на якісно новий рівень. На нашу думку, не останню роль в інноваційній діяльності відведено університету.

За словами пана Корновенка, саме навчальний заклад може бути генератором новий ідей і нових технологій.

На сьогодні при університеті діє Центр інтелектуальної власності, інноватики та управління проектами, і вже зараз є конкретні результати його роботи. Цей Центр надає консультації та допомогу щодо реєстрації об’єктів права інтелектуальної власності. Зважаючи на те, що у навчальному закладі є інститути виробничого напрямку, там є дуже багато таких об’єктів. І більшість документів по них видається саме завдяки цьому Центру. Центр також опікується реєстрацією об’єктів атворського права. Зокрема, авторські свідоцтва отримують викладачі. Це дозволяє уникнути плагіату та уникнути недобросовісної конкуренції. Крім того, Центр може реєструвати торгові марки, патенти тощо.

DSC03410

Також під час круглого столу говорили про зміни в процесуальному законодавстві, утворення Вищого суду з питань інтелектуальної власності, захист інтелектуальної власності бізнес-структур в Україні та за кордоном, патентний тролінг  у бізнесі та способи протистояння йому. а також експертизу об’єктів права інтелектуальної власності.

Зокрема, про зміни в процесуальному законодавстві, утворення Вищого суду з питань інтелектуальної власності розповіла к.ю.н., доцент, адвокатка, голова Центру інтелектуальної власності, інноватики та управління проектами ЧНУ ім. Богдана Хмельницького Тетяна Постригань. А про інтелектуальні напрацювання як конкурентну перевагу бізнесу України та як сферу державної політики щодо забезпечення конкурентної спроможності та підтримки підприємництва присутнім розповів начальник інвестиційного відділу ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» Сергій Білик.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить