Близько 300 людей на Черкащині потребують пересадки нирки, – Роман Морару-Бурлеску

Близько 300 людей на Черкащині потребують пересадки нирки, – Роман Морару-Бурлеску
в Новини

В Україні майже 5 тис. пацієнтів потребують трансплантації тих чи інших органів. При такій великій потребі у 2018 році в країні було виконано лише 78 органних трансплантацій, у 2020 році – 118, цього року заплановано провести близько 250 операцій з пересадки органів. Тож розвиток цього напрямку медицини вкрай необхідний. На цьому в студії «Вичерпно» наголосив лікар-онкоуролог Роман Морару-Бурлеску.

65 % із усіх трансплантацій – це трансплантація нирки. Лише в Черкаській області на постійному хронічному гемодіалізі (ниркова замісна терапія) перебуває близько 400 пацієнтів.

– Не всі з цих пацієнтів можуть бути кандидатами для трансплантації нирки через медичні показання, проте, на нашу думку, з цих 400 десь 300 людей мають отримати свій орган, – відзначив лікар-онкоуролог.

Дуже складно, зізнається медик, долати й упередження людей щодо подібних операцій.

– Ситуація, яка склалася в країні, привчила людей до того, що гемодіаліз – це кінцева точка й інакше бути не може. І деякі пацієнти навіть відмовляються. Тому ми наразі намагаємося доносити до людей інформацію, розповідаємо про всі плюси і мінуси, щоб люди усвідомили, що трансплантація на сьогодні – це той метод, який дозволить їм нормально продовжити жити, – відзначив Роман Морару-Бурлеску, зауваживши, що пацієнти, прооперовані ще у 2020 році добре себе почувають, пересаджені їм нирки успішно функціонують.

Цього року значно збільшена сума коштів, запланованих державною на пересадку органів. Якщо минулого року на всі області було виділено 112 млн грн, то вже цього року – 502 млн грн.

– Учасниками пілотного проєкту стане близько 40 клінік, які напряму по угодам фінансуватимуться через Міністерство охорони здоров’я. 502 мільйони – це колосальна сума для нашої країни, якої до цього ніколи не було, – зауважив лікар-онкоуролог Роман Морару-Бурлеску.

Нагадаємо, у листопаді 2020 року у Черкаському обласному онкологічному диспансері вперше відбулася родинна пересадка нирки. Мама віддала нирку сину.

Другу трансплантацію нирки провели в центрі онкоурології Черкаського обласного онкодиспансеру на початку грудня. Пацієнткою стала тридцятирічна жителька Кропивницького — Віра Компанієць. Донором була її мати Надія.

Детальніше про це уже незабаром дивіться у нашому відео.

Авторка Таїсія Антоненко