Черкащани мітингують проти забудови Замкового узвозу й обіцяють подати позов до суду (ФОТО, ВІДЕО)

Черкащани мітингують проти забудови Замкового узвозу й обіцяють подати позов до суду (ФОТО, ВІДЕО)
в Новини, Суспільство

Сьогодні біля будинку Школьникова зібралися жителі Черкас, які виступили проти забудови Замкового узвозу. Про це повідомляє журналістка “ВиЧЕрпно” з місця події.

Жителі міста вимагають провести громадські слухання з питань освоєння цієї території та конкурс на кращу проєктну ідею.

Нагадаємо, колишній голова Черкаської ОДА Роман Боднар зареєстрував петицію щодо припинення забудови історичної частини міста Черкаси. Петиція зібрала велику кількість голосів за короткий термін.

– Хочу подякувати всім, хто проголосував за петицію. Ми показали, що це питання дійсно резонансне. Тут зараз велика кількість людей і всіх хвилює доля цієї території, – коментує співорганізатор акції Артур Чемерис.

Автор петиції, колишній голова ОДА запевнив, що 500 підписів було зібрано за 6 годин.

– Ми будемо займатися з юристами і подамо позов до суду. Але петиція і мітинг не змінять суті питання, це буде важка боротьба, – говорить Роман Боднар.

Містяни вимагають перш за все скасування дозволу на будівництво, а також внесення змін до генерального плану Черкас, який заборонив би знищення історичних пам‘яток.

– Це не житловий простір, це душа і серце міста, це – наш громадський простір. І якщо проблема в чагарниках, то ми прийдемо, зберемося і розчистимо ці чагарники, – говорить жителька Черкас Ольга Касьянова.

Черкащани обурені, що обіцяні громадські обговорення так і не відбулися. Оратори зазначили, що житловий проєкт означає заборону проведення свят і концертів, які часто тривають до пізньої ночі. Відповідно, традиційні дійства в Долині троянд будуть обмежені в часі проведення, або ж перенесені на інший майданчик.

– Прийшла, бо хочу захистити наше місто від руйнування й забудови. За останні два роки ми втратили багато пам’яток культури, треба захистити те, що залишилось, – говорить активіствка.

Ще одним аргументом проти забудови назвали перенавантаження узвозу. Люди стурбовані, що через велику кількість машин, які з’являться після зведення будинків, проїхати узвозом взагалі стане неможливо.

Також люди виступили проти анонсованого розширення дороги біля узвозу, висловивши занепокоєння, що внаслідок цього зелені насадження будуть зрізані.

Нагадаємо, нещодавно міський голова розмістив у мережі проєкт забудови Замкового узвозу. Тоді Анатолій Бондаренко запевнив, що вид на Дніпро не буде перекритий, а історичний «будинок із грифонами» не тільки збережуть, а ще й реставрують.

Депутат ЧМР Нарек Казарян повідомив нашому виданню, що на самому пагорбі буде двоповерхова будівля, яка каскадом переходитиме у триповерхову, внизу – три чотириповерхові, а з правої сторони від оглядового майданчика – восьмиповерхівка.