
– 410 орків: у Генштабі оновили дані про втрати ворога

До черкаського бюджету стягнули понад 300 тисяч гривень

За участь у протидії з водопіллям у Черкасах відзначили курсантів

У Черкасах вшанували пам’ять Олександри Шулежко (ФОТО)

До бюджету Шполянської громади повернуть майже 700 тисяч гривень

До впровадження “Картки черкасця” приєдналися міський зоопарк і одна із мереж супермаркетів

Черкаські патрульні виявили наркотичні речовини у двох чоловіків

СБУ закликає власників вуличних вебкамер припинити онлайн-трансляції

В Умані вже поставили понад 600 вікон у будинках, що постраждали від обстрілів

Черкаська обласна лікарня отримала прилади для діагностування серцево-судинних патологій

На Уманщині рятувальники ліквідували пожежу на території приватного домоволодіння (ВІДЕО)

За незаконне видобування надр на Черкащині суд стягне до бюджету понад 12 мільйонів гривень

Один із районів Черкащини залишився без світла

На Черкащині випала жінка з вікна третього поверху
- Новини
- – 410 орків: у Генштабі оновили дані про втрати ворога
ДЕНЬ. Командир батальйону патрульної поліції Ярослав Курбаков

Робота поліцейського складна та непередбачувана. На патрульного лягає відповідальність за громадський порядок у місті, а також за життя його громадян. А от керівники поліції несуть відповідальність ще й за самих патрульних. Інтернет-видання “Вичерпно” вирішило провести день із одним з керівників Управління патрульної поліції м. Черкаси – командиром батальйону Ярославом Курбаковим, та розпитати про складнощі його роботи.
Ранок робочого дня командира батальйону патрульної поліції починається як у звичайних людей, що не скажеш про його завершення.
– О 6 годині ранку – підйом однозначно. Хоча інколи можу собі дозволити поспати до півсьомої. Все, як завжди: встав, легка зарядочка, поснідав і на роботу, – розповідає Ярослав Михайлович.
Перше, що робить комбат, прибувши на роботу, спілкується з колегами, патрульними. Дізнається, який настрій у хлопців та дівчат, що заважає в роботі чи що хотілося б змінити.
Робота поліцейського складна у першу чергу тим, що забирає дуже багато часу. Тому поліцейські жаліються, що на особисте життя майже не залишається часу. Навіть у святкові дні, коли всі відпочивають, патрульні продовжують працювати.
– Роботу командира батальйону спланувати складно, – зізнається Ярослав. – За день буває дуже багато дзвінків, в місто виїжджають всі екіпажі. На резонансні виклики чи задля перевірки роботи нарядів (можливо, комусь із нарядів потрібна допомога) виїжджаю я і мій заступник. Адже потрібно знаходитись якомога частіше на лінії задля підтримки патрульних.
Ярослав Курбаков розповів, що приїхав у Черкаси з Києва:
– Спочатку я був київським патрульним. Потім мене поставили заступником командира роти, потім сам став командиром роти. Згодом мене перевели в Управління патрульної поліції у м. Черкаси на посаду командира батальйону. А до поліції працював у рекламі, а також у банківській сфері. Перша моя спеціальність – економіст. Зараз я студент Національної Академії внутрішніх справ, здобуваю юридичну освіту.
Розмову перервав візит заступника комбата Сергія Олійника, за словами Ярослава, його “правої руки”, який сповістив, що час йти на ранкову нараду з патрульними. Була саме 8 година ранку.
Під час наради командири рот звітувалися за виконану роботу під час останніх змін. Начальник патрульної поліції Вадим Лісничук розповідав про психологічні нюанси у роботі поліцейських, надавав рекомендації для ще якіснішої роботи патрульних. Він наголосив, що всім поліцейським, які були свідками смертей, самогубств, вбивств, потрібно обов’язково відвідати психолога. Адже, на перший погляд, справжній боєць може не витримати подібного психологічного навантаження.
– При виконанні серйозних завдань, які можуть бути небезпечними для здоров’я чи навіть життя, у першу чергу потрібно вжити заходів особистої безпеки. Ви в першу чергу тактики! Тому у вас повинен бути холодний розум, але гаряче серце, – звернувся до поліцейських Вадим Лісничук.
Після наради Ярослав Курбаков із командирами рот дозволили собі по чашечці кави, адже, як говорить Ярослав, кави сьогодні ще не пив.
Після кави завітали до кабінету Вадима Лісничука, де вони удвох із Ярославом Курбаковим розповіли про систему роботи патрульних.
Є 4 роти, які постійно змінюють одна одну у патрулюванні. У кожної роти є власний командир і його заступник. На лінію виїжджають приблизно від 12 до 15 автомобілів. На карті Черкас місто розділене на 18 квадратів, хоча спочатку було 17. За цими квадратами поділені екіпажі патрульної поліції, тобто кожен екіпаж закріплений за певним квадратом. Останній додатковий 118-ий екіпаж створений для підсилення інших екіпажів, тому патрулюють по всьому місту. Для 118-го екіпажу спеціально були відібрані колишні спортсмени, навіть чемпіони.
– Найбільш злочинний район у місті – ринок Сєдова, Різдвяна та ближні вулиці. А от у районі Пахарів хутір (Луначарського) чи Південно-Західному злочинність знизилась, – розповідає Ярослав Курбаков.
Із 9 години ранку патрульні проходять навчання тактики, водіння та фізичні навантаження. Тому командир батальйону виділив трішки свого робочого часу, щоб показати, як і де проходять навчання.
Тренер патрульних, чемпіон України із самбо Олександр Малюк розповів, що кожна рота обов’язково тренується один раз в тиждень. Регламент навчань такий: біг, розминка, силове навантаження, відпрацювання технічних дій, а саме: затримання порушника, повалення, одягання наручників. Бойових мистецтв теж навчають, але безпосередньо, ті прийоми, які потрібні у роботі поліцейського. Зараз поліцейські готуються до здачі фізичних нормативів, технічної тактики.
Після огляду тиру та спортзалу, Ярослав Михайлович зізнався, що далі у нього розпочинається рутинна робота, тому запропонував журналісту покататися із 118 екіпажем по місту та подивитися на суть їхньої роботи. Про патрулювання поліцейських читайте за цим посиланням:
“І штори повісити, і самогубцю з восьмого поверху зняти… – будні черкаських патрульних”
О 2 годині дня розпочалась нарада з підбиття підсумків робочого тижня. Ярослав Курбаков на неї не з’явився, адже давав настанови патрульним, які збиралися виїжджати на відпрацювання в область у зв’язку з місячником проведення безпеки дорожнього руху.
– Зараз я від’їжджаю на відпрацювання в область. Потім у мене ще одна нарада із командирами рот по боротьбі з вуличною злочинністю. Потім, у половині восьмої, йду у спортзал. Після цього знову відправляюся на роботу, адже треба провести брифінг із командирами рот, одна з яких здає зміну, а інша заступає. І тільки потім, можливо, поїду додому. Адже якщо будуть якісь резонанси, то прийдеться виїжджати на виклик все одно.
На запитання журналіста “То Ви ночуєте на роботі?” Ярослав Курбаков відповів:
– Ні. Не ночую. Я просто квартиру знімаю біля роботи (посміхається).
Зустріч із командиром батальйону патрульної поліції м. Черкаси завершилась так само неоднозначно, як закінчується його робочий день. А до відпочинку було ще далеко…
