Для будівництва житлового кварталу в Черкасах вирубують ліс, містяни йдуть до суду (ВІДЕО, ФОТО)

Для будівництва житлового кварталу в Черкасах вирубують ліс, містяни йдуть до суду (ВІДЕО, ФОТО)
в Відео, Ексклюзив, Новини, Парки, Суспільство

Нещодавно в мікрорайоні Лісовий почали зрізати сосни. Вирізати мають 1,2 га лісу. Обурені черкащани звернулися до журналістів “ВиЧЕрпно”, аби надати розголосу цій ситуації. Наші кореспонденти почали з’ясовувати, для чого наразі знищують зелені насадження та чи є на це дозвіл.

Відповідно до Генерального плану Черкас, який затвердили у травні 2021 року, на цій території має знаходитись паркова зона, тож зрізати дерева та проводити будівництво там не можна.

Для будівництва житлового кварталу в Черкасах вирубують ліс

Сама ж земельна ділянка, яку зараз готують до забудови, із 2007 року знаходиться в оренді. ПП «Дніпробуд-Центр» стали орендарями цієї зони на 49 років. Довгий час на цій ділянці нічого не відбувалося. Наразі ж тут планують будувати таунхауси, поверховість яких начебто не повинна перевищувати три поверхи. Право на будівництво орендарі вибороли в суді, тож відповідно до документів забудовника і нескасованих містобудівних умов 2019 року, вони можуть розпочати будівництво.

– Дозволи забудовник отримав у 2011 році на підставі Генплану, який затвердили ще при колишньому міському голові. Не дивлячись на це, департамент відмовляв у видачі дозволу на будівництво, тоді вони звернулись до суду, який і зобов’язав нас надати містобудівні умови, – розповів у коментарі журналістам “ВиЧЕрпно” директор Департаменту архітектури, містобудування та інспектування Артур Савін.

Дійсно, 19 грудня 2017 року виконавчий комітет ухвалив рішення «Про відмову в затвердженні ПП «Дніпробуд-Центр» містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки біля перехрестя вул. Лісова просіка та Можайського м. Черкаси».

Тоді у вересні 2018 року ПП «Дніпробуд-Центр» звернулося до суду з позовом та проханням визнати протиправною бездіяльність Департаменту та зобов’язати його видати містобудівні умови.

У серпні 2019 року шостий апеляційний адміністративний суд частково задовольнив позов та таки зобов’язав Департамент надати дозвіл на будівництво.

– Це все сталося тому, що новий Генплан міста прийняли із запізненням. Відповідно, забудовник через суд отримав дозвіл ще по старому Генплану. Чи вплине наявність нового тепер на рішення суду – невідомо, – зазначив Савін.

Питання екології тут і не розглядалося, адже, як повідомив нашим журналістам директор Відділу екології та раціонального природокористування ЧМР Володимир Гусаченко, дозвіл на вирубку дерев не потрібен, якщо Департамент архітектури погодив будівництво.

– Оскілки там є дозвіл на будівництво, забудовник має право зносити зелені насадження. До нас уже зверталися люди, ми піднімали це питання, – прокоментував Гусаченко.

Проте за спиляні дерева забудовник має заплатити компенсацію – 747 тисяч гривень. Адже у 2022 році тут нарахували 262 дерева. 

Мешканці району шоковані масовою вирубкою дерев. Скаржаться, що працівники компанії забудовника знищують молоді та здорові дерева без будь-яких перевірок та ще й напередодні роковин початку пономасштабної війни, коли всі в напруженні та чекають нових провокацій з боку рф.

– 20 лютого невідомі люди приїхали й почали вирізати дерева. Вони запевнили, що всі документи у них є. Тоді ми виклакали поліцію, – згадує черкащанка Лідія.

Правоохоронці запросили документи та зробили їх копії. Наразі вирубку дерев призупинили.

– Мене вдома не було, а потім дивлюсь у вікно – немає… немає наших сосон. Це жах! – ділиться емоціями мешканка району пані Любов.

Задовго до початку вирубки дерев, ініціативні черкащани ходили на сесії міськради та до міського голови Анатолія Бондаренка з проханням не дозволити початок будівництва. Ім’я ж забудовника, як розповіли нам мешканці, тоді трималося в секреті.

– Ми за свій рахунок провели газ, воду, каналізацію та побудували дорогу. А зараз вони підключаться до нас і взагалі не буде тиску, – каже черкащанка пані Лідія.

Залишати це питання напризволяще небайдужі черкасці не збираються. Наразі активісти готують позов до суду та збирають підписи.

– Наші сусіди юристи зараз займаються цим питанням. Вони готують позивну заяву, ми її підпишемо й будемо подавати в суд, – розповів активіст Андрій.

Найактуальніше читайте на нашому каналі в телеграмі!