Ексголова Черкаської ОДА просить не забудовувати Замковий узвіз

Ексголова Черкаської ОДА просить не забудовувати Замковий узвіз
в Новини

Колишній голова Черкаської ОДА Роман Боднар зареєстрував петицію щодо припинення забудови історичної частини міста Черкаси – Замкового узвозу. Збір підписів триває на сайті міської ради.

Враховуючи суспільний резонанс та обурення процедури прийняття рішення та проєкту забудови Замкового узвозу та підніжжя Замкової гори, Боднар вимагає заборонити будь-яке будівництво до моменту затвердження історико-архітектурного опорного плану міста.

“Чітко усвідомлюємо та розуміємо, що поява 4-х, 5-ти та 8-ми поверхових будинків спаплюжить унікальний вид на Дніпро та Долину троянд зі скверу імені Богдана Хмельницького, а також нівелює історичне значення цього місця, що зберігалося протягом сотень років існування Черкас”, – написав автор петиції.

Із огляду на це, Боднар вимагає:

1. Скасувати містобудівні умови та обмеження видані Департаментом архітектури та містобудування Черкаської міської ради за адресою: місто Черкаси, вулиця Гагаріна 60, до моменту затвердження Історико-архітектурного опорного плану (ІАОП).

2. Провести громадські слухання з питань освоєння території Замкового узвозу та публічний конкурс на кращу проєктну ідею.

3. Після реалізації п.1 та п.2 даної петиції внести відповідні зміни до Генерального плану міста Черкаси або ж детального плану територій.

4. Передбачити видатки на вищевказані заходи у міському бюджеті на 2022 рік.

5. Звернутися до Орендаря ділянки з вимогою виконання своїх обов’язків передбачених статтею 18 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”. У разі його відмови розпочати претензійну роботу з вимогою відшкодування збитків (у відповідності до статті 19 цього Закону), аж до ініціювання розірвання договору оренди.

Нагадаємо, напередодні у своєму дописі на фейсбуці Бондаренко зазначив, що висотність будинків навколо має бути такою, щоб не перекривати вид на Дніпро з оглядового майданчика в сквері Богдана Хмельницького. Нарек Казарян прокоментував забудову Замкового узвозу.