Murka проти Playtika: ігри якого розробника обрати?

Murka проти Playtika: ігри якого розробника обрати?
в Новини

Сьогодні відеоігри посідають перше місце в ігровій індустрії. За останні 5 років прибутки від цифрових розваг в усьому світі збільшилися в 1,5 раза, а кількість активних гравців досягла 2,3 млрд осіб. Загальна тенденція індустрії така, що більшість користувачів грають за допомогою мобільних пристроїв — смартфонів та планшетів, і у цьому сегменті найпопулярнішими є соціальні ігри. Це не дивно: вони підходять для людей різного віку та здатні розважати їх протягом тривалого часу.

Все це легко пояснити, оскільки мобільні додатки відрізняються захопливим процесом гри, доступністю, спілкуванням з іншими людьми. 

Перші ігри соціального жанру з’явилися приблизно 10 років тому і відразу здобули попит завдяки великій жанровій різноманітності, доступності, спілкуванню з іншими людьми, захопливому ігровому процесу. У користувачів з’явилася можливість пограти у квести, головоломки, карткові й настільні ігри, слоти в будь-який час та в будь-якому місці, не ризикуючи власними коштами, за допомогою смартфону. Які ж компанії задають високі стандарти якості соціальних ігор?

У цьому матеріалі розповідається та здійснюється порівняння двох великих розробників ігрового програмного забезпечення для мобільних телефонів — Playtika Ltd та Murka Games. Головне завдання — зорієнтувати читача і допомогти йому обрати найцікавішу гру. 

Playtika

Playtika — компанія з ізраїльським корінням, створена у 2010 році розробниками Робертом Антоколе (Robert Antokol) та Урі Шахаком (Uri Shahak). Першим додатком фірми став Slotomania, і він відразу почав мати попит. З огляду на це, вже наступного року Playtika зацікавився найбільший постачальник ігор Caesars Interactive Entertainment і незабаром придбав компанію за суму у розмірі $130 млн.

Через 6 років після створення компанії Caesars вирішив продати її, й у ролі покупця виявився китайський інвестиційний консорціум. Незабаром угода була завершена, а фірма продана за рекордну суму в $4,4 млрд. В той час кількість її працівників дорівнювала 1300 особам, а офіси базувалися в 9 різних країнах, зокрема, в Сполучених Штатах Америки. Проте найбільші підрозділи знаходилися в Україні та Білорусі.

Зараз компанія налічує приблизно 4000 осіб, а офіси базуються в 19 місцях у різних куточках світу. Кількість активних гравців у додатки Playtika щомісяця сягає відмітки у 30 та більше млн. Розробник володіє проєктами наступних жанрів:

  • карткові ігри: WSOP, Poker Heat, Solitaire Grand Harvest;
  • соціальні слоти: Slotomania, Caesars Slots, House Of Fun, VDS, Pirate King, Vegas Downtown Slots;
  • головоломки: Cat Force, Best Friends, Best Friends Stars;
  • пошук предметів: June’s Journey, Pearl’s Peril;
  • настільні ігри: Board Kings;
  • бінго: Bingo Blitz.

Додатки зроблені яскравими та барвистими, мають відмінну графіку, цікавий процес гри та мінімальні вимоги відносно функціональності смартфону. Не зайвим буде відзначити, що лише 50% розроблень належить Playtika. Інша половина була розроблена спеціалістами компаній Jelly Button і Seriously, які увійшли до складу Playtika у межах китайського консорціуму.

Murka Games Limited

У 2009 році два українці, Макс Поляков (Max Polyakov) й Антон Красний (Anton Krasnyy), заснували компанію Murka Games. Свої офіси розробники розташували в Україні та на Кіпрі, а працює в цій компанії приблизно 800 співробітників. На відміну від Playtika, яка прагне збільшити асортимент завдяки іншим компаніям, що містить консорціум, Murka робить ставку на власні розроблення, за допомогою чого їй вдається розробляти продукти, які миттєво стають популярними серед мільйонів гравців. Ігри від компанії з українським корінням відрізняються цікавими сюжетами сюжетними лініями та оригінальними персонажами. В Murka віддають перевагу унікальності, тому розробник втілює у своїх продуктах мікси різних жанрів. Завдяки цьому світ отримує неповторювані додатки, які мають попит серед мільйонів гравців з різних куточків світу.

За розроблення найякісніших продуктів Murka Games відзначили нагородою E&K Gaming як найінноваційнішу компанію і визнали кращим оператором соціальних казино за версією EGR.

У 2019 році студія досягла піку своєї популярності, й Максим Валерійович Поляков вирішив продати її американському інвестиційному холдингу Blackstone.

Сьогодні розробник входить в тридцятку найбільших постачальників програмного забезпечення в регіоні EMEA. У цьому рейтингу студія випереджає навіть білоруського гіганта Wargaming. Загальна кількість активних гравців додатків компанії з різних куточків світу сягає відмітки понад 25 млн осіб. Продукти Murka Games представлені в усіх офіційних маркетах додатків і у соціальній мережі Facebook.

Проєкти компанії:

  • головоломки: Braindoku, Wordelicious (презентація планується у 2021 році);
  • карткові ігри: Scatter Holdem Poker, Poker TX, Solitaire Play, Solitaire Heaven;
  • соціальні слоти: ARK Slots, Scatter Slots, Infinity Slots, Slots Journey, Slots Journey 2, Slots Era, Slots on Tour.

Додатки Murka, як і продукти Playtika, можуть похизуватися відмінною якістю без будь-яких недоліків. Ігри від колишньої української компанії дарують користувачам позитивні емоції та комфорт завдяки гарній графіці й промальовуванню, мінімальним технічним вимогам до пристрою, відсутності труднощів у процесі гри, можливості грати без інтернету та простоті завантаження. 

Висновки

Додатки компанії Murka Games найбільше будуть цікаві шанувальникам карткових ігор, тематичних слотів і головоломок з великими вітальними подарунками, унікальними персонажами та відмінними сюжетами. Її продукти вміють утримувати зацікавленість користувачів протягом тривалого часу завдяки морю бонусів, фріспінів та призів. Кожен слот містить у собі понад 100 різних ігор, які занурять вас із головою у світ азарту та задоволення від великих перемог.

Якщо ви обожнюєте карткові ігри, KamaGames — найкращий вибір для вас. Особливо її продукти сподобаються покеристам. Додаток KamaGames, Pokerist Texas Poker, є дуже поширеним серед користувачів з Європи, країн Азії та СНД. Він доступний на безлічі платформ: Odnoklassniki.ru, Amazon Store, Windows Phone, Instant Games от Facebook, SMART TV, Samsung Galaxy Apps та Apple TV, а також в офіційних магазинах з продажу ПЗ від Apple і Google. В додатку гравцям щодня надаються безкоштовні фішки та можливість взяти участь в великому розмаїтті турнірів, поспілкуватися з іншими користувачами.

*іміджева інформація