На Черкащині вперше пересадили кістковий мозок дитині

в Новини

Нещодавно у Черкаському обласному онкологічному диспансері вперше зробили операцію із пересадки кісткового мозку дитині. Про це у студії «ВиЧЕрпно» розповіла заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова.

За її словами у Черкасах є три заклади, які можуть надавати допомогу із трансплантології, а саме: Черкаська обласна лікарня, Черкаський обласний онкодиспансер та Черкаський обласний кардіологічний центр. Станом на сьогодні кошти з державного бюджету на проведення таких операцій отримав тільки обласний онкодиспансер.

Читайте також: Першу успішну пересадку кісткового мозку провели у черкаському онкоцентрі

Лариса Кошова додає, що всього на Черкащині проведено п’ять трансплантацій нирки та 41 трансплантація кісткового мозку.

«Раніше ми проводили трансплантацію кісткового мозку лише дорослим, але нещодавно вперше зробили трансплантацію кісткового мозку дитині. Операцію провели у Черкаському обласному онкодиспансері, який тепер теж серед тих закладів, де зробили пересадку саме дитині», — зауважила Кошова.

Читайте також: Близько 300 людей на Черкащині потребують пересадки нирки, — Роман Морару-БУрлеску

Нагадаємо, у листопаді 2020 року у Черкаському обласному онкологічному диспансері вперше відбулася родинна пересадка нирки. Мама віддала нирку сину.

Другу трансплантацію нирки провели в центрі онкоурології Черкаського обласного онкодиспансеру на початку грудня. Пацієнткою стала тридцятирічна жителька Кропивницького — Віра Компанієць. Донором була її мати Надія.

Довідково:

Пересадка (трансплантація) кісткового мозку – це пересадка спеціальних клітин кісткового мозку (стовбурових), із яких потім утворяться всі клітини крові.

Трансплантація кісткового мозку – це процедура, що дозволяє проводити лікування пухлин дуже високими дозами хіміотерапевтичних препаратів та радіоактивного опромінення, коли більш низькі дози неефективні.

Трансплантація стовбурових клітин необхідна для зменшення кількості та тяжкості ускладнень після проведення високодозової хіміотерапії. Пересадка кісткового мозку на даний час є новою можливістю лікування складних і до сьогоднішнього дня невиліковних захворювань.

Детальніше про це та багато іншого незабаром дивіться у нашому відео.

Можливо Вас зацікавить

Новини
«Серед пацієнтів реанімації – жодного вакцинованого»: черкащан закликають щепитися проти COVID
Новини
18 черкащан померли, жоден не одужав: в області від коронавірусу лікуються більше 10 тисяч осіб
Новини
Збирала гриби й загубилася: у лісі на Черкащині понад три години шукали літню жінку