На Черкащині вперше провели трансплантацію серця

в Новини

В області вперше провели пересадку серця. Такі операції в Україні стали можливими завдяки змінам у законодавстві.

Додамо, трансплантації в межах пілотного проєкту МОЗ є безкоштовними.

Читайте також: На Черкащині вперше пересадили кістковий мозок дитині

Шанс на друге життя отримав 59-річний черкащанин. Оперували його крадіохірурги Черкаського обласного кардіоцентру у співпраці з Національним інститутом серцево-судинної хірургії ім. Амосова. Нині пацієнт отримує необхідну лікарську та медикаментозну підтримку.

— Близько двохсот людей цієї ночі зібрались і виконали цей процес. Мультиорганний забір — це важлива подія для всієї Черкащини. Хочеться всім сказати, що трансплантація — це можливо. Єдиний шанс стати в чергу на трансплантації в нашій країні — зареєструватися в Єдиній державній інформсистемі трансплантації, — зазначив завідувач центру онкоурології Черкаського обласного онкологічного диспансеру Роман Морару-Бурлеску.

Нагадаємо, уперше в Третій міській лікарні Черкас провели забір донорських органів для подальшої трансплантації. Пацієнт, який став донором серця, печінки та нирок, переніс важку черепно-мозкову травму. Вона призвела до смерті головного мозку. У цьому стані він не мав жодних шансів на життя.

229455201_208313391123136_1770352538559023804_n

Донором став померлий місцевий житель. Дозвіл на мультиорганний забір надали його родичі для порятунку життя тих, хто цього потребує.

— У нас було два претенденти, одного із них обрала система ЄДІСТ. Кров самого реципієнта в 11:15 ночі була доставлена на тест на сумісність. О 3:15 ночі ми отримали позитивний результат. У нас були розподілені бригади на мультиорганний забір, у цей час пацієнт перебував в операційній. Від моменту, коли серце забрали в реципієнта, до моменту пересадки пройшло 36 хвилин. Від того, коли серце забрали і до того, як його пересадять, є максимум чотири години. Ми не мали права на помилку, — розповів завідувач серцево-судинної хірургії обласного кардіоцентру Олег Журба.

Нагадаємо, на Черкащині діють три заклади, які можуть проводити операції із трансплантації органів. Це — Черкаська обласна лікарня, Черкаський обласний кардіологічний центр, Черкаський обласний онкологічний диспансер.

Зазначимо, у листопаді 2020 року у Черкаському обласному онкологічному диспансері вперше відбулася родинна пересадка нирки. Мама віддала нирку сину.

Другу трансплантацію нирки провели в центрі онкоурології Черкаського обласного онкодиспансеру на початку грудня. Пацієнткою стала тридцятирічна жителька Кропивницького — Віра Компанієць. Донором була її мати Надія.

Можливо Вас зацікавить

Новини
Скільки черкаських шкіл зможуть працювати у «жовтій» зоні
Новини
У школах на Черкащині спецобладнення ідентифікує обличчя і контролює масковий режим
Новини
На Черкащині виявили 162 нових випадки COVID-19