На які товари й послуги ціни на Черкащині зросли, а на які – подешевшали

На які товари й послуги ціни на Черкащині зросли, а на які – подешевшали
в Новини

Споживчі ціни по Черкаській області в лютому 2023 року порівняно з січнем 2023 року зросли на 0,5 %.

Про це повідомляє Головне управління статистики у Черкаській області.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищилися на 0,9 %. Найбільше (на 12,3 %) подорожчали овочі. На 3,1–0,8 % зросли ціни на кисломолочну продукцію, фрукти, молоко, цукор, рибу та продукти з риби, хліб, м’ясо та м’ясопродукти.

Водночас на 4,8–0,5 % подешевшали яйця, безалкогольні напої, рис, продукти переробки зернових, макаронні вироби, масло, соняшникова олія.

Алкогольні напої та тютюнові вироби зросли в ціні на 1,2%, зокрема, алкогольні напої – на 1,8 %, тютюнові вироби – на 0,6 %.

Одяг і взуття подешевшали на 2,5 %, зокрема, одяг – на 2,8 %, взуття – на 2,1 %.

Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 2,1 % відбулося перш за все за рахунок подорожчання послуг лікарень на 5,3 % та амбулаторних послуг – на 2,5 %. Крім того, ціни на фармацевтичну продукцію зросли на 1,4 %.

Ціни на транспорт знизилися на 1,3 % через здешевлення палива та мастил на 5 %. Разом з тим, на 3,6 % подорожчав проїзд у залізничному пасажирському транспорті. Послуги ресторанів та готелів стали дорожчими на 1,6 %. Різні товари та послуги зросли в ціні на 1,4 %, серед яких найбільше подорожчали послуги нотаріусів – на 10,3 %. Ціни на послуги перукарень та закладів по особистому догляду підвищилися на 3,4 %, послуги страхування особистого транспорту – на 1,9 %.