Поширити

Ексголова Черкаської ОДА просить не забудовувати Замковий узвіз

Ексголова Черкаської ОДА просить не забудовувати Замковий узвіз

Колишній голова Черкаської ОДА Роман Боднар зареєстрував петицію щодо припинення забудови історичної частини міста Черкаси – Замкового узвозу. Збір підписів триває на сайті міської ради.

Враховуючи суспільний резонанс та обурення процедури прийняття рішення та проєкту забудови Замкового узвозу та підніжжя Замкової гори, Боднар вимагає заборонити будь-яке будівництво до моменту затвердження історико-архітектурного опорного плану міста.

“Чітко усвідомлюємо та розуміємо, що поява 4-х, 5-ти та 8-ми поверхових будинків спаплюжить унікальний вид на Дніпро та Долину троянд зі скверу імені Богдана Хмельницького, а також нівелює історичне значення цього місця, що зберігалося протягом сотень років існування Черкас”, – написав автор петиції.

Із огляду на це, Боднар вимагає:

1. Скасувати містобудівні умови та обмеження видані Департаментом архітектури та містобудування Черкаської міської ради за адресою: місто Черкаси, вулиця Гагаріна 60, до моменту затвердження Історико-архітектурного опорного плану (ІАОП).

2. Провести громадські слухання з питань освоєння території Замкового узвозу та публічний конкурс на кращу проєктну ідею.

3. Після реалізації п.1 та п.2 даної петиції внести відповідні зміни до Генерального плану міста Черкаси або ж детального плану територій.

4. Передбачити видатки на вищевказані заходи у міському бюджеті на 2022 рік.

5. Звернутися до Орендаря ділянки з вимогою виконання своїх обов’язків передбачених статтею 18 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”. У разі його відмови розпочати претензійну роботу з вимогою відшкодування збитків (у відповідності до статті 19 цього Закону), аж до ініціювання розірвання договору оренди.

Нагадаємо, напередодні у своєму дописі на фейсбуці Бондаренко зазначив, що висотність будинків навколо має бути такою, щоб не перекривати вид на Дніпро з оглядового майданчика в сквері Богдана Хмельницького. Нарек Казарян прокоментував забудову Замкового узвозу.

Реклама