21 березня на Черкащині діятимуть графіки відключення світла
З ініціативи молоді Черкас у місті вдруге відбувся благодійний бал (ФОТО, ВІДЕО)
Пішла з життя медична сестра Черкаського кардіоцентру
У Черкасах триває оновлення та прибирання парків і скверів
В Уманському національному університеті призначили нову виконувачку обов’язків ректора
У ставку в селі на Черкащині сталася задуха риби: що про це говорять фахівці?
Місяці невідомості: “на щиті” повертається смілянин, який поліг у Курській області
Медицина, спорт, підтримка ветеранів: готуються зміни до бюджету черкаської громади
Найближчі дні середньодобова температура на Черкащині почне зростати
Підприємець із Золотоніщини виправдовував збройну агресію рф
У Жашкові 24-річний чоловік викрав дорожню скульптуру «Хлопчик-перехід»
28 березня в Корсунь-Шевченківському попрощаються з Сергієм Русіновим
Перший випадок отруєння грибами на Черкащині цьогоріч зафіксували ще в лютому
- Видання Вичерпно
- Новини
- Із турботою про екологію: уманчанка виготовила цифровий прилад для вивчення якості бензину
Із турботою про екологію: уманчанка виготовила цифровий прилад для вивчення якості бензину
Катерині 15 років, вона третій рік відвідує гурток радіоелектроніки Станції юних техніків та навчається у 10-му класі НВК «ЗОШ №7-колегіум». На заняттях гуртка виготовила цифровий прилад для вивчення якості бензину. Про це повідомляє сайт “Умань.News”.
– За допомогою цього приладу власники автомобілів зможуть виміряти якість бензину. Наприклад, на певному бензині машина їздить добре, моїм приладом можна перевірити цей бензин і побачити число та записати його чи запам’ятати. Потім приладом поміряти бензин із іншого міста, із іншої заправки і порівняти. Якщо числа, які показав прилад під час обох вимірювань, приблизно однакові, то бензин хороший і машина буде добре їздити, – розповіла винахідниця Катерина Шевчук.
А саме такий прилад вирішила зробити, тому що турбується про екологію:
– Якщо машина їздить на неякісному бензині, то є багато шкідливих викидів, що призводить до глобального потепління. Також багато людей гинуть, наприклад, коли потрібно зачекати довгий час у «пробці», або в холодну пору року прогріти машину – мотор працює, викиди потрапляють в салон і люди задихаються, – зазначила дівчина.
Як розповіла Катерина, на гурток радіоелектроніки у Станції юних техніків вона прийшла за порадою вчительки математики.
“Ідеї для приладів виникають частіше з побуту – те, що кожен день заважає чи хвилює і так виникає ідея, як покращити своє життя. Хотіла б створити те, що буде покращувати екологію в нашому місті і на усій планеті”.