У лісах Черкаської, Вінницької та Кіровоградської областей встановлено 83 фотопастки.
Про це повідомляє пресслужба Черкаської ОВА.
Найбільше пасток у Черкаській області – 65, у Вінницькій та Кіровоградській областях – по 9 штук.
“Фотопастки використовують для виявлення фактів засмічення лісів, незаконних рубок та контролю чисельності диких звірів. Механізм дії дуже простий – вони спрацьовують на рух і здійснюють фото та відео фіксацію в режимі реального часу”, – пояснили в пресслужбі.
Встановлюють техніку зазвичай біля підгодівельних майданчиків, рекреаційних пунктів, у місцях можливого вивозу сміття та незаконної заготівлі деревини.
Також на період дії розпорядження про заборону відвідування лісів, лісівники розміщують також фотофіксатори на лісових дорогах масового користування. Це допомагає виявляти порушників заборони.