21 березня на Черкащині діятимуть графіки відключення світла
З ініціативи молоді Черкас у місті вдруге відбувся благодійний бал (ФОТО, ВІДЕО)
Пішла з життя медична сестра Черкаського кардіоцентру
У Черкасах триває оновлення та прибирання парків і скверів
В Уманському національному університеті призначили нову виконувачку обов’язків ректора
У ставку в селі на Черкащині сталася задуха риби: що про це говорять фахівці?
Місяці невідомості: “на щиті” повертається смілянин, який поліг у Курській області
Медицина, спорт, підтримка ветеранів: готуються зміни до бюджету черкаської громади
Найближчі дні середньодобова температура на Черкащині почне зростати
Підприємець із Золотоніщини виправдовував збройну агресію рф
У Жашкові 24-річний чоловік викрав дорожню скульптуру «Хлопчик-перехід»
28 березня в Корсунь-Шевченківському попрощаються з Сергієм Русіновим
Перший випадок отруєння грибами на Черкащині цьогоріч зафіксували ще в лютому
- Видання Вичерпно
- Відео
- «Ветеранський спорт — це дружня сімʼя»: у Черкасах продемонстрували адаптивні види спорту (ФОТО, ВІДЕО)
«Ветеранський спорт — це дружня сімʼя»: у Черкасах продемонстрували адаптивні види спорту (ФОТО, ВІДЕО)
Сьогодні в Черкасах на базі МСК “Дніпро” відбулася демонстрація адаптивних видів спорту для військових із інвалідністю під назвою “Нескорені”.
Про це інформує журналістка видання “ВиЧЕрпно” з місця події.
Захід відбувся в межах представлення проєкту «Центр фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів війни, членів їхніх сімей і сімей загиблих (померлих) ветеранів війни». Зазначимо, у листопаді минулого року Черкаська міська рада спрямувала два мільйони гривень на розвиток цього центру. Ці кошти спрямують на облаштування нового тренажерного залу. Наразі оголошений тендер на закупівлю обладнання.


На демонстрацію завітала й міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, яка розповіла, що до початку повномасштабної війни в електронному держреєстрі ветеранів уже було 500 тисяч людей, однак зараз вона розуміє, що до кінця війни ця цифра може сягнути близько 4 мільйонів, що складає близько 10 % населення України.
“Ми маємо зробити все, аби наші ветерани гідно інтегрувалися в цивільне життя і продовжували розвивати та відновлювати країну. Зараз дуже багато людей з пораненнями та ампутаціями й ваша місія (ред. – ветеранів) не тільки допомогти собі, а й допомогти іншим долучитися до спорту”, – заявила Юлія Лапутіна.
Відтак черкаські ветерани продемонстрували адаптивні види спорту, якими можуть займатися інші військові з пораненнями у цьому центрі, зокрема, баскетбол на візках, настільний теніс, стрільбу з лука, легку атлетику тощо. Тренерами для ветеранів стають колишні військові, які, завдяки своїм спортивним досягненням, не лише діляться власним досвідом, але й стають джерелами мотивації для своїх підопічних. Зокрема, серед таких людей й заслужений майстер спорту України, призер Паралімпійських ігор Роман Данилюк.
“У центрі наразі займається 14 ветеранів, однак деякі з них зараз перебувають на медичній реабілітації. Ми з ними на звʼязку та уже надаємо психологічну допомогу. У центрі зараз намагаємося розвивати усі види спорту, адже у хлопців різні поранення, тому поки розподіляємо їх по групах, щоб кожен спробував різний вид адаптивного спорту”, – розповів журналістам тренер.


Серед спортсменів взяв участь у демонстрації й ветеран російсько-української війни Олександр. Він отримав серйозне поранення торік. На запитання журналістів, чому вирішив займатися спортом, чоловік відповів, що по-іншому просто він не вміє.
“Мені не хочеться просто лежати, пролежувати своє життя. Я не бачу в цьому сенсу. Потрібно старатися, рухатися далі”, – розповів колишній військовий.

Спортсмен Ярослав Плотмір отримав поранення ноги на фронті 9 років тому – 31 січня 2015 року. До війни також займався спортом, зокрема, присідання з гирями, бруси, футбол, волейбол тощо. Після поранення чоловік проходив довгу реабілітацію і вже у 2020 році зміг ходити із тростиною.
“Ветеранський спорт — це, перш за все, дружня сімʼя, а потім вже фізична та емоційна реабілітація”, – розповів ветеран.
Також у планах центру — надати змогу ветеранам, які мають ураження опорно-рухового апарату, займатися в басейні. Однак поки вони чекають на його реконструкцію, вартість якої складає 55133, 377 тисяч гривень.



