Реклама

Вихваляв Кадирова та рашистів: СБУ затримала інтернет-провокатора з Черкас

Вихваляв Кадирова та рашистів: СБУ затримала інтернет-провокатора з Черкас
в Новини

СБУ затримала інтернет-провокатора з Черкас, який вихваляв рашистів і 2,5 роки переховувався в монастирях УПЦ (МП).

Про це повідомили в Управлінні СБУ в Черкаській області.

За даними слідства, фігурантом є 20-річний мешканець Черкас, який після початку повномасштабної війни публікував в Інстаграм пости на підтримку окупантів. У коментарях та своїх публікаціях зловмисник вихваляв Кадирова  підпорядковані йому угруповання бойовиків, які воюють проти України.

Одночасно провокатор поширював фейки про українських воїнів та закликав їх скласти зброю перед рашистами. У липні 2022 року зловмисник отримав підозру від СБУ за ч. 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників). За добу до обрання запобіжного заходу підозрюваний приховано залишив власну оселю і спочатку переховувався у місцевому жіночому монастирі УПЦ (МП).

Згодом фігурант перебрався до Тернопільської та Чернівецької областей. У західних регіонах України він так само ховався у храмах УПЦ (МП), де в обмін на «укриття» працював різноробочим. За наявними даними, з Буковини зловмисник готувався втекти до сусідньої країни ЄС. Для цього він почав активно вивчати іноземну мову та розробляти «маршрути» нелегального перетину кордону.

Наразі зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує до 8 років тюрми з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Черкаській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Нагадаємо, Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного зрадника, який воював проти українських військ на Донеччині. Він є уродженцем Черкащини.

Реклама