Нові квартири для переселенців підготують у приміщенні колишнього готелю в Городищі

Нові квартири для переселенців підготують у приміщенні колишнього готелю в Городищі
в Новини

Підтримка захисників України та допомога  у відновленні умов життя постраждалим від війни – наразі основні вектори діяльності свідомої громади Черкаської області. Саме тому, аби допомогти переселенцям, на Черкащині реалізовуватимуть проєкт перебудови колишнього готелю під невеличкі квартири для ВПО.

Очільник обласної  організації партії «Слуга Народу» Олександр Завітневич та народний депутат України Андрій Стріхарський презентували проєкт реконструкції готелю, де, за планами депутатів, зможуть жити близько 100 сімей із окупованих або зруйнованих територій. За словами обранців, ідея   народилася у стінах Верховної Ради під час обговорення теми прихистку переселенців. 

Нові квартири для переселенців підготують у приміщенні колишнього готелю в Городищ

– Такі проєкти вкрай необхідно реалізовувати. Навіть не завдяки, а всупереч. Ми маємо забезпечити можливість постраждалим від війни людям відбудувати своє життя, – зазначив Олександр Завітневич.

Готель побудували в 70-х роках і ось уже близько 30 років він не використовувався за призначенням.

– Ми побачили у цій будівлі перспективу. Якщо її грамотно реконструювати, тут з’явиться близько ста квартир для людей, які втратили своє житло на окупованих чи зруйнованих територіях, – заявив Андрій Стріхарський.

Більше того, готові квартири планують передати переселенцям не в тимчасове користування, а у приватну власність. Нардеп подякував міському голові Городища та депутатському корпусу за співпрацю. Так, рішенням сесії Городищенської міської ради готель перевели із нежитлового у житловий фонд шляхом перереєстрування, а місцевому благодійному фонду «Злагода життя» надано дозвіл проводити ремонт приміщення.

Під час презентації проєкту у Городищі Андрій Стріхарський зазначив, що перебудова готелю під квартири – це черговий пункт у великому проєкті допомоги переселенцям.

– Ми маємо завершити підготовку квартир саме цього року. Люди мають відчувати підтримку й допомогу, – каже народний депутат.

Після обстеження колишнього готелю профільна комісія визнала будівлю придатною до життя після реконструкції. Тобто фундамент та стіни не зазнали руйнування за той період, поки приміщення не використовувалося. 

Чотирьохповерхова будівля містила по 25 номерів на кожному поверсі. Тобто близько ста колишніх готельних номерів планують переробити під невеличкі квартири. На кожному поверсі буде повноцінна кухня й їдальня. Туалет і душ обладнають у кожній квартирі окремо.

– Це буде обладнане меблями комфортне соціальне житло, яке відповідатиме усім нормам і вимогам. На першому поверсі створимо дитячу кімнату, де люди зможуть залишати малюків, коли працюватимуть, – запевнив Стріхарський.

До роботи з дітками планують також залучати реабілітологів та психологів.

Окрім цього, на першому поверсі також хочуть відкрити кафе.

У планах, щоб перші родини змогли заїхати до своїх квартир уже до кінця цього року.

іміджева інформація*