Альтанка, над якою працювали 6 скульпторів майже півтора місяці, нарешті завершена. Тому у Сосновому борі владці міста та області, а також черкащани, які першими захотіли побачити неповторну оригінальну альтанку, зібралися на її урочисте відкриття, що припало на День міста Черкаси.
Крім скульпторів, які працювали над композицією, були присутні голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, секретар Черкаської міської ради Олександр Радуцький, директор КП “Дирекція парків” Володимир Стойко та інші.
Головний архітектор Роман Турецький розповів про задум, ідею та створення оригінальної конструкції:

– Стилістику вибирали, відштовхуючись від душевних уподобань. Трипільська культура – найдревніша на території України, та, на жаль, недооцінена. Тому ми вирішили популяризувати цю культуру, використавши орнаменталістику Трипілля. Колони повністю оздоблені орнаментами, кожен із яких щось символізує: річка, люди, злива. Сама хрестовидна обв’язка – теж трипільський орнамент. Питний фонтанчик – теж у вигляді трипільських глечиків.
Із орнаменталістикою архітекторам допомагали історики Черкаського обласного краєзнавчого музею та Легедзинського музею-заповідника трипільської культури.
Окрім цього, архітектори вклали у альтанку цікавий задум – розвиток еволюції від кам’яного віку до сучасності. Це можна простежити, роздивляючись альтанку від низу догори: камінь – дерево – метал і скло.
– Спочатку хотілося зробити щось незвичайне – об’єднати камінь, дерево, метал, – розповідає Володимир Стойко. Задум народжувався протягом самої роботи. У процесі створення альтанки виникали нові ідеї, завдяки яким альтанка стала такою, якою ми її бачимо.

Також Володимир Стойко розповів, що металевий дах альтанки допоміг виготовити ТЕМП, скло – підприємство Оріон-Гласс, “Центр інструментів” надали сучасні інструменти фірм STIHL, Mokita, з якими працювали скульптори. Це набагато полегшило роботу.
Володимир Стойко вручив подяки за плідну працю архітекторам та всім іншим, хто долучався до створення альтанки.

Міський голова Анатолій Бондаренко із Володимиром Стойком урочисто перерізали червону стрічку, запрошуючи всіх бажаючих краще роздивитися альтанку та попити води із “трипільського” фонтанчика.
Читайте також: У реконструйованому Палаці одружень розписали на День міста три пари




