“Це сакральні місця”: в Суботові відбувся фестиваль нескореної Nації «Холодний Яр» (ФОТО)

“Це сакральні місця”: в Суботові відбувся фестиваль нескореної Nації «Холодний Яр» (ФОТО)
в Культура, Новини, Фото

Фото зі сторінки фестивалю у “Фейсбуці”

Фестиваль нескореної Nації «Холодний Яр», котрий вже п’ятий рік поспіль збирає однодумців з усієї України, з 5 по 7 липня відбувся в Суботові Чигиринського району. У цьому році він запам’ятався не тільки зміною локації, але й новими обличчями, спортивними турнірами та відмовою від пластику. 

Фестиваль традиційно був безалкогольним. А в цьому році організатори ще й закупили близько 90 тисяч одиниць екопосуду, щоб не засмічувати пластиком природу. Все інше сміття сортували.

festyval holodnyj jar 5

На фестиваль завітало близько 4 тисяч гостей не тільки з Черкащини, але й з різних куточків України.

festyval holodnyj jar

festyval holodnyj jar 9

festyval holodnyj jar 8

– Цей фестиваль з душею. На ньому збираються однодумці, або люди, які в перспективі стають однодумцями. Фестиваль проходить без алкоголю, без тютюну. Звичайно, не всі, хто приїздить на нього, є ідейними тверезниками, але вони дотримуються правил, – ділиться своїми враженнями Юрій Руф, який вже 4 роки є незмінним ведучим фестивалю “Холодний Яр”. – Ці сакральні місця, відчуття причетності до історії роблять фестиваль таким, що аж мурахи по шкірі, коли уявляєш масштабність героїки української визвольної боротьби.

festyval holodnyj jar 10

Зміна локації, на його думку, по-новому передає дух фесту:

“У Грушківці (Кам’янський район – ред.) цей фестиваль був більш сімейним. Цьогорічний фестиваль Грушківку переріс. Ця локація дала змогу на ширшому просторі реалізувати більше ідей. Суботів концептуально відображає саму ідею фестивалю. Гасло фестивалю – “Ідея кличе крізь покоління”. І ми плавно від визвольних змагань 19-20-их років потрапили в часи Гетьманщини, на територію, яка асоціюється з одним із найвеличніших державних діячів України – Богданом Хмельницьким. Таке занурення в глибину віків додає своєрідного шарму цьому дійству. Місце, в яком ми зараз знаходимося, як на мене, взагалі сакральне. Ці дуби навколо, пагорби передають неповторну автентику Центральної України”.

festyval holodnyj jar 3

При плануванні цьогорічних локацій були враховані три складові  – спортивна, інтелектуальна і розважальна. Тож кожний зміг знайти собі заняття до вподоби.

– Загалом, все пройшло добре. Близько 300 осіб зібрав показ фільму “Позивний “Бандерас”. У цьому році було багато нових гуртів, тож музичні вечори знайшли своїх прихильників. Протягом усіх днів панувала дуже тепла атмосфера, – відзначила голова організаційного комітету фестивалю Зоя Бойченко.

66112976_351978745468190_8773587818778722304_n

Чи не найбільше гостей фестивалю “Холодний Яр” зібрав турнір ММА нескорена Nація» із змішаних єдиноборств. На ринзі билися професійні бійці – чемпіони світу і Європи.

66399740_466876967443503_8424195815546814464_n

Учасники турніру пішли із призами від вітчизняного виробника побутової техніки “Saturn” KTD group

Новинкою фестивалю нескореної Nації «Холодний Яр-2019» стала локація військових капеланів.

– Саме на цьому місці проходить Холодноярська проща, а декілька років тому ми почали тісно співпрацювати із фестивалем “Холодний яр” і вони нас запросили, щоб на фестивалі була каплиця. Тож так вийшло, що у цьому році ми поєднали ці два дійства. На фестивалі присутні військові, які в будь-який момент могли підійти до капелана і поговорити, – розповів отець Володимир.

festyval holodnyj jar 2

festyval holodnyj jar 4

Ті ж, хто хотів випробувати свою силу і піти з фестивалю з пам’ятним сувеніром, могли власноруч викарбувати монету із символікою Холодного Яру. Олександр Кириченко – ветеран АТО, нині ж вирішив долучитися до фестивалю, щоб і самому відволіктися, і допомогти у зборі благодійної допомоги для Черкаського реабілітаційного центру братів Кузьміних для учасників російсько-української війни. Всі кошти, виручені з продажу пам’ятних монет, підуть на допомогу бійцям.

– Коли ми їхали з Мукачево в Дебальцево, то школярі нам подарували монети із зображенням замку Паланок, щоб ми повернулися. Схожу традицію ми впровадили і на фестивалі, – розповідає  Олександр. – Історія карбування монет сягає давніх часів. Зараз ми повертаємося до витоків нашої української самоідентичності. Раніше молодята замовляли собі у коваля монету і зберігали її все життя. Ми відроджуємо наші традиції.

festyval holodnyj jar 12

Гутірки, майстер-класи, презентація літературних новинок, запальна музична сцена нікого не залишили байдужим на цьогорічному “фестивалі нескорених”.

festyval holodnyj jar 7

festyval holodnyj jar 6

festyval holodnyj jar 13

66025478_1298436350338174_21073149663641600_n