«Це територія великих можливостей»: В’ячеслав Швець про Черкащину та плани на посаді (ІНТЕРВ’Ю)

в Інтерв'ю Новини Політика
0 Коментарів
besplatka_728_90_ukr

В’ячеслав Швець родом із Чернівецької області, у Сокирянській РДА працював на різних посадах, очолював міське управління Державної казначейської служби, з фінансовою сферою, яку куруватиме і в Черкаській облдержадміністрації, має справу вже близько 20 років, тож запевняє, що вже увійшов у курс справ. У ексклюзивному інтерв’ю «ВиЧЕрпно» перший заступник голови ОДА розповів, чи був знайомий із Романом Боднаром раніше та що думає про Черкащину.

– Чи були раніше знайомі із головою Черкаської облдержадміністрації Романом Боднаром і за яких обставин отримали пропозицію працювати у Черкаській облдержадміністрації?

– З Романом Миколайовичем ми знайомі дуже давно, виросли в одному містечку Сокиряни Чернівецької області, вчилися в одній школі. Пересікалися і по трудовій діяльності, зокрема у Сокирянській райдержадміністрації, коли я вже працював у фінансовому управлінні заступником, а він спеціалістом в РДА. Далі він пішов на службу в СБУ, я став головою РДА, Роман Миколайович – керівником служби в районі. Потім переїхав у Чернівці і ми взагалі втратили контакти. Років 10-15 ми не спілкувалися. І ось я отримав дзвінок: «Є бажання попрацювати на державу?».

– Роман Миколайович характеризував Вас як людину з багатим управлінським досвідом. Розкажіть детальніше про свій трудовий шлях.

– Я пішов працювати відразу після університету. Потрапив простим спеціалістом до фінансового відділу Сокирянської РДА. Пропрацювавши півтора року зрозумів, що потрібно розвиватися і вступив до Київського торгово-економічного університету, отримав другу освіту. Після закінчення вузу отримав пропозицію стати заступником начальника фінансового відділу, а вже після очолив цей відділ.  Був на посаді і заступника голови Сокирянської РДА, очолював і фінансове управління і, зрештою, став головою районної адміністрації. Потім я переїхав в місто Чернівці,  працював начальником управління Державної казначейської служби України у Чернівцях. Закінчив Академію державного управління при Президентові України, факультет вищих керівних кадрів, з відзнакою, та аспірантуру цієї ж академії.

– Ваш колега Юрій Лесюк (ще один заступник голови ОДА) також із Чернівецької області. Чи були раніше з ним знайомі, можливо, пересікалися в робочому форматі?

– По роботі ніде не пересікалися, познайомилися вже по дорозі, коли їхали до Черкас, розговорилися, з’ясували, що у нас багато спільних знайомих і навіть друзів.

shvec

– Чи бували раніше на Черкащині?

– Знаєте, Черкащина для мене це був такий собі невідомий регіон. Єдине місто, в якому я до цього був – це Умань, відвідували з дружиною років 8 тому Софіївський парк, і минулого року навесні також туди завітали. Чесно скажу, що був приємно вражений тими змінами, які відбулися в Умані, видно, що містечко розвивається.

– Тепер у Вас буде значно більше часу і можливостей, щоб ближче познайомитися із черкаським краєм. Мабуть, вже й встигли це трохи зробити. Якими б словами Ви охарактеризували Черкащину?

– Я б сказав так: це територія великих можливостей! Тут можна розвивати будь-яку галузь: і сільське господарство, і машинобудування, і транспортну сферу. Область знаходиться в центрі України, ворота відкриті на південь, північ, захід і схід, можна рухатися і розвиватися в усіх чотирьох напрямках. Зручна транспортна розв’язка також є чималим плюсом цього регіону. Лише потрібно зробити дороги.

– Вячеславе Павловичу, Ви відповідатимете за досить серйозний напрямок – фінансовий. Чи вже ознайомилися із полем діяльності?

– Фінансами я займаюся практично 20 років. А це як навички їзди на автомобілі: коли ти вмієш їздити, то в яку б автівку не сів, ти поїдеш. Я швидко увійшов у курс справ. У мене продуктивна співпраця із Департаментом фінансів, вони розуміють мене з пів слова, як і я їх.

1

– Серед іншого Ви відзначали, що спрямуєте свою діяльність на детінізацію відносин у сфері зайнятості та оплати праці. Ви не перший чиновник, який збирається це зробити. Конкретизуйте, з чого плануєте розпочати?

– Ця сфера діяльності є непростою, оскільки знаходиться не у відкритій площині. Потрібно розуміти, що існує багато факторів впливу – економіка регіону, питання заборгованої і прихованої заробітної плати. Однак, провівши аналіз, я зрозумів, що не все так погано. За результатами минулого року, заробітна плата зросла на 18%, а сплати податку на доходи з фізичних осіб у 2019 році надійшла на рівні 17,1%. Тобто майже пропорційно зріс ПДФО. Це означає, що заробітна плата, яка нараховується офіційно, не нижче мінімальної, вона виплачується і це є хорошим показником. А те, що приховано, потрібно виявляти і притягувати до відповідальності.

Один із моїх перших візитів був у центр зайнятості. Я хотів вивчити його роботу зсередини і був приємно вражений професійністю людей, які в ньому працюють. Я побачив як працюють з людьми, як надають їм допомогу. Робота відбувається, можна сказати, в  режим тест-драйв: людині відразу допомагають – підказують, як скласти бізнес-план, знайти себе у тій чи іншій професії.

Сподобалося, як працює рекрутингова система в центрі зайнятості. Рекрутер контактує з роботодавцем і людьми, які шукають роботу. Є контакт, чітке розуміння, що людині потрібно і, що дуже важливо, людина, ще не ставши на облік, уже може знайти собі роботу. Це дуже позитивне напрацювання.

– Ви вже почали знайомитися із сферою соціального захисту Черкащини, яку також куруєте. Зокрема, відвідали Черкаський геріатричний пансіонат.  Окрім іншого, Ви звернули увагу на тендерні закупівлі, які проводяться інтернатними закладами. В області також діє робоча група, яка має перевіряти законність їх проведення. Чи є вже якісь результати її роботи, можливо, виявлені якісь порушення?

– Так, дійсно у нас працює ця робоча група, однак результатів її роботи ще немає, оскільки вона нещодавно створена. Відзначу, Закон України про публічні закупівлі у мене настільна книга, оскільки це питання, яке потрібно постійно контролювати, щоб не було зловживань. Цей закон, на жаль, недосконалий. Є сподівання, що з 1 квітня цього року до нього будуть внесені зміни і прописані більш жорсткі умови тендерних закупівель. У мене відбулася робоча зустріч із керівником  Управління  Північного офісу Держаудитслужби в області, у ході якої  звернув особливу увагу на зловживання у сфері публічних закупівель.

zakon pro zakupivli

– Сфера соціального захисту опікується, в першу чергу, малозахищеними верствами населення. Важливо, щоб їм надавалася якісна підтримка. Як ви оціните наразі роботу цієї галузі?

– Хочу відзначити, що в Черкаській області  велика кількість пільговиків. У регіоні проживає 99 тисяч чорнобильців, учасників бойових дій, і інвалідів понад 10,5 тисяч, дітей з інвалідністю понад 5 тисяч. Чимало є роботи, потрібно вивчити всі аспекти, об’їздити всі установи соцзахисту області. Наразі побував лише у Черкаському геріатричному пансіонаті. Його матеріальна база – задовільна. Загалом сам пансіонат оцінив би за 12-бальною шкалою на 7-8 балів. Є ще над чим працювати, потрібно покращувати умови людей, які там перебувають та матеріально-технічне забезпечення.

– Команда голови черкаської ОДА укомплектована, у вас був час роззнайомитися зі своїми колегами. На вашу думку, чи вийде у вас спільна злагоджена робота? Адже не секрет, що саме від злагодженості роботи усієї команди залежить кінцевий результат.

– Особисто мені дуже приємно працювати у такій команді. Це дійсно професіонали, кожен по своєму напрямку досягнув певних успіхів, мають досвід роботи у своїй сфері. Коли ми вирішуємо якесь питання, то рухаємось в правильному напрямку. Думаю в нас все вийде.

– Якими б словами Ви завершили наше інтервю?

– Я очікую, що ми дійсно зможемо щось змінити в Черкаській області. А черкащани найближчим часом уже відчують, що влада на своєму місці, працює для людей, готова їх слухати і  чути, вирішувати їх проблеми.

KAYLAS_BC

Можливо Вас зацікавить

Інтерв'ю
«Там я побачив зовсім інший світ — українство!» Всесвітньо відомий скрипаль Василь Попадюк: як залишитися українцем, живучи в Канаді (ІНТЕРВ’Ю)
Інтерв'ю
На варті здоров’я. Якби я міг повернути батька або Чого варте життя лікаря. Історія родини померлого від ковіду Олега Гайди
Інтерв'ю
«Успішний бізнес — успішне місто»: як черкаський судинний хірург заснував сучасний медичний центр (ФОТО)