Центр допомоги армії хоч і знаходиться в режимі жорсткої економії, проте не перестає допомагати бійцям на передовій

Центр допомоги армії хоч і знаходиться в режимі жорсткої економії, проте не перестає допомагати бійцям на передовій
в Неоголошена війна, Новини

Благодійна організація “Центр допомоги армії” останнім часом існує в режимі жорсткої економії. Та попри це лише за останній місяць їм вдалося передати на передову більше 5 тон продуктів. А це і овочі, і олія, рибні та м’ясні консерви,  а також зимовий одяг, спальні мішки, постійно передають питну воду. Їдуть на Схід і домашні смаколики, які постійно приносять небайдужі черкащани.

За словами волонтера ЦДА Оксани Циганок останнім часом вони поміняли систему доставки продовольства у зону АТО. Оскільки собівартість однієї поїздки тільки на бензин складає близько 3 тисяч гривень, вони почали користуватися послугами доставки від “Нової пошти”.

 – Буває по 3-4 відправки в день.Чи то на одного бійця, чи на цілий підрозділ. За один раз через “Нову пошту” ми можемо відправити до однієї тони вантажу, таким чином ми економимо ці три тисячі гривень, оскільки ця послуга для нас безкоштовна, – розповіла волонтерка на прес-конференції.

Сьогодні також в 11-ий батальйон “Київська Русь”, що дислокується в м. Попасне, буде відправлений черговий вантаж з продуктами харчування та зимовими маскувальним халатами.

volontery

cyganok

Окрім того, завдяки небайдужим черкащанам та підтримці голови ОДА Юрія Ткаченка вдалося купити для Донецької прикордонної застави пасажирський мікроавтобус.

 – З прикордонниками цієї застави ми познайомилися ще у березні 2014 року, – продовжила свою розповідь Оксана Циганок. – Це була моя перша поїздка, ми їздили в Донецьку прикордонну заставу в Амвросіївку до Ігоря Федоровича Момота.Тоді вся ця територія була ще українською. Зараз вони вже знаходяться в районі Маріуполя. Там діє загін спеціального призначення, який очолює наш земляк з Черкаського району. Цей загін виявляє терористів, запобігає терористичним актам, різноманітним провокаціям. Тому бути мобільними для них життєво необхідно.

І хоча кошти на мікроавтобус збиралися близько півроку, усі в Центрі допомоги армії пишаються тим, що їм таки вдалося це зробити. Адже сума на це була потрібна чималенька, а весь цей час в бійців були хоч і менш масштабні, проте не менш нагальні потреби.

 – Зараз хочу попросити наших черкащан, котрі в минулому році активно допомагали нам усілякими вітамінним сумішами, згадати про них і допомогти нашим бійцям. Вони нам передавали лимони, мед із імбирем, калину перемелену з медом. Це допомагало нашим воїнам не захворіти в холодну пору року, – звернулася Оксана Циганок.

Задумуються волонтери ЦДА і про розвиток нових напрямків допомоги АТОвцям. Зокрема це психологічна допомога вже демобілізованим бійцям та допомога у їх працевлаштуванні.

 – Ми хочемо звернутися до наших народних депутатів, щоб вони виступили з  ініціативою введення на законодавчому рівні пільг для підприємств, які б брали на роботу учасників АТО, – сказала пані Оксана.

Наразі ж БО “Центр допомоги армії” сподівається, що коли на повну запрацює єдиний координаційний Центр допомоги учасникам АТО, робота громадських організацій стане ще активнішою, зокрема і в районах.

ЦДА знаходиться з адресою: м. Черкаси, вул. Благовісна, 170 (колишня тютюнова фабрика). Контактниі телефони: (0472) 32-80-20, 32-82-20, 050-961-10-01, 096-074-15-54, 093-741-99-78.