У Черкасах з’явиться пам’ятник Степану Бандері та Роману Шухевичу

У Черкасах з’явиться пам’ятник Степану Бандері та Роману Шухевичу
в Новини

В центрі міста Черкаси на розі вулиць Смілянської та Хрещатик представники ВО “Свобода” працюють над пам’ятником, який буде присвячений борцям за незалежність України Степану Бандері та Роману Шухевичу.

– Міська влада побоялася назвати вулиці їхніми іменами, тому ми увіковічнимо Героїв України Бандеру та Шухевича у місті цією інсталяцією, – говорять “свободівці”.

Крім прапора України та прапора УПА на кам’яній брилі згодом будуть викарбувані портрети даних особистостей.

Довідка:

Степан Бандера український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б. Степан Бандера із Ярославом Стецьком були авторами Акту проголошення Української Держави 30 червня 1941 року. Для багатьох українців його ім’я стало символом боротьби за незалежність України.

SBandera-colour

Роман Шухевич — український політичний і державний діяч, військовик. Член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів. Командир з боку українців українського військового підрозділу «Нахтігаль» в складі іноземних легіонів Вермахту (1941–1942). Генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії, голова Секретаріату Української головної визвольної ради (1943–1950). Посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена Держави. Посмертно іменований пластовою старшиною найвищим почесним ступенем гетьманського скоба (1950).

Роман_Шухевич_(1945)